Botswana

Botswana je vnitrozemský stát v jižní Africe. Se sousední Jihoafrickou republikou, na níž je ekonomicky závislá, tvoří celní unii. Představuje bezpochyby jednou z politicky nejstabilnějších zemí na světě a často je považována za zářný příklad demokracie v Africe.
Dříve se země nazývala Bečuánsko, svou nezávislost získala dne 30.9.1966. Nyní je pojmenována podle největšího kmene Tswana.

Je to bezpečná turistická destinace. Přestože má nejmenší hustotu obyvatel na světě, může se pochlubit největší koncentrací slonů na celém světě - asi 150 000.

Deset důvodů proč navštívit Botswanu:

* jedinečná turistická destinace
* neposkvrněná divočina
* nádherné ptactvo
* množství divoké zvěře
* místo starých skalních maleb
* příjemní a pohostinní lidé
* bezpečná destinace
* telekomunikační síť
* politická a ekonomická stabilita
* moderní infrastrukura


Většina návštěvníků Botswany na týden nebo na dva týdny se obvykle ubytuje ve třech nebo 4 kempech. Existuje pět základních věcí, které musíte v Botswaně prožít.

1. Výlet na mokoro
Výlet na lodi by měl být zahrnut v každém itineráři, mokoro se tradičně používá jako rybářská loď, dříve vydlabaná ze kmene stromu, nyní se vyrábí ze sklolaminátu. Mokoro se používají na průzkum Delty Okavango, na pozorování a fotografování zvířat. Do lodi se vejde jeden nebo dva pasažéři a zkušený lodivod, který mokoro ovládá, dává pozor na hrochy, aby loď nepřevrátili.

2. Plavba po řece Chobe
Další možností plavby na lodi je po řece Chobe a pozorování zvířat z lodi, lze vidět mnoho slonů, hrochů, bůvolů, krokodýlů, puku a dalších. Mnoho kempů a lodgí nabízí privátní plavby.

3.Návštěva zvířecí rezervace Moremi
Moremi leží ve střední a východní části Okavanga, kde jsou záplavové pláně, travnaté planiny a porosty mopane, je tu vynikající pozorování ptáků (400 druhů), hrochů, slonů, bůvolů a predátorů včetně lva a levharta. Jako první rezervace v Africe byla vytvořena místními obyvateli, pojmenována je podle třetí ženy náčelníka Moremi, která se ujala iniciativy a vyhlásila toto místo parkem v roce 1963.

4. Objevování kultury
Výlet do Botswany byl měl zahrnovat i setkání s místním obyvatelstvem - Bušmeni v Kalahari nebo místní kmeny kolem delty, kde ženy tradičně pletou košíky a muži používají staré metody rybaření. Mnoho z kempů v Botswaně má dobré vztahy s místními komunitami a doporučují návštěvu blízkých vesnic.

5. Vyhlídkový let
I ten se velmi doporučuje - přelet nad deltou Okavango je nádherný zážitek, můžete fotografovat zvířata z ptačího pohledu. Lze si i vybrat přelet helikoptérou s odejmutými dveřmi, aby se dalo lépe fotit. Samozřejmostí je přesun mezi jednotlivými kempy malým letadlem.

 

 

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.