Zájezdy

Společně s našimi africkými partnery jsme pro Vás připravili řadu programů pro cesty po Africe. 
Ať se rozhodnete pro některou z mezinárodních malých skupinek nebo větší skupinu vydávající se na kempové expedice; skupinu s ubytováním v hotelech/lodge; nebo se připojíte k jedné z plaveb se svými přáteli - vždy Vám garantujeme, že o Vás bude řádně a pečlivě postaráno. 

Vybírat můžete z cest níže uvedených, rozšířené volby jsou pak zde: 

http://www.mojeafrika.cz/zajezdy-souhrnne-zobrazeni-0_0_0

Filtrovat zájezdy:

MAURITÁNIE - VELKÉ PUTOVÁNÍ SAHAROU

Vydejte se s námi na dobrodružnou expedici do nitra Sahary, malebnými oázami s tradiční architekturou, krásnými průsmyky a hlavně nekonečným mořem písečných dun s tajemnými Tuarégy. Vracíme se sem po 13ti letech, kdy jsme zde byli naposledy. Jsme rádi, že můžeme tento zapomenutý kout světa zase objevovat! Po většinu programu budeme kempovat v poušti, ale nebojte nic s sebou nepotřebujete – kempovací vybavení budeme mít k dispozici a stejně tak nám naši tuarežští průvodci uvaří skvělá jídla a my si budeme užívat večery u ohně, pod tisícem hvězdam.
Vzhlede k tomu, že se jedná o expedici, program může být na místě add hock upraven dle aktuální situace. Do programu na místě bude-li to aktuálně možné zakomponujeme kratší projížďku na proslulém nejdelším vlaku světa

GABON – PUTOVÁNÍ DO NITRA ČERNÉ AFRIKY

Zájezd expedičního charakteru.
Poslední skutečně divoká příroda v Africe.
Sloni pralesní i gorily nížinné.
Pygmejské vesnice v okolí NP Waka.
Tajemný rituál bwiti, tanec njembe.
Jedinečné mokudji masky - novinka 2023!
Pozorování velryb, panenské pláže.

OMÁN - SELF DRIVE 4 x 4

Využijte příležitost vydat se do Ománu po celý rok, či v mimosezóně za skvělé ceny. Poznáte bezpečnou zemi s krásnou krajinou, historickými památkami a vřelými lidmi. Omán je skvělou volbou pro rodiny s děti a program "self drive" vám navíc umožní velmi flexibilně si program upravovat i během cesty - tedy zaměřit se na zajímavosti, které zrovna pro vás a vaši rodinu jsou to pravé!

OMÁN - VELKÁ CESTA

Vydejte se s námi prozkoumat tuto malebnou a přívětivou zemi. Ománci byli od pradávna velmi kosmopolitní zemí, umožňující na svém území příjemný život mnoha zahraničním menšinám, různých náboženství. Kde jinde v Perském zálivu naleznete kostely, hinduistické svatyně apod.. Omán vás okouzlí starobylou hliněnou architekturou, zajímavými tradicemi i monumentální krajinou s velkolepým pohořím, písečnými dunami i zelenými oázami s tyrkysovými vodami. Třešničkou na dortu pro vás bude neobyčejná pohostinnost místních obyvatel. Tedy vzhůru do Ománu!

JORDÁNSKO - VELKÁ CESTA (NYNÍ BEZ DAVŮ TURISTŮ)

Vydejte se s námi či sami s naší asistencí do Jordánska. Jordánsko je i nyní velmi bezpečná destinace pro turisty, ačkoli to tak mnohdy z českých medií nevypadá. Během podzimu 2023 i zimy 2024 jsme měli v Jordánsko několik zájezdů s česky mluvícím průvodcem i jen s místními průvodci / řidiči se vždy se naši klienti vrátili nadšení. Využíváme takto doby, kdy mnohé památky standardně až nepříjemně přeplněné turisty (např. Petra) jsou nyní téměř "jen pro vás". Rádi vám v Jordánsku zajistíme zájezdy na míru s česky mluvícím průvodcem (od 4 pax), s místním řidičem či "self drive".
Za CK Stella Travel, Sheila Singhová

MADAGASKAR - mezi Afrikou a Asií

Česky mluvící průvodce
NP Ranomafana, NP Isalo, NP Andasibe
Lemuři, baobaby, chameleoni – unikátní fauna a flóra
Koupání na písečných plážích
Královský vrch Ambohimanga (UNESCO)
Fakultativní prodloužení o NP Tsingy de Bemaraha (UNESCO)
Horský deštný prales s vodopády

GHANA, TOGO, BENIN

Česky mluvící průvodce
Abomejské královské paláce (UNESCO)
Kolébka náboženství vodun, svatyně a rituály
Koutammakou – jedinečné hliněné domy ve tvaru baobabů (UNESCO)
Pevnost Cape Coast (UNESCO) a pevnost Elmina (UNESCO)
Tradiční ašantská architektura (UNESCO)

LIBANON – TO NEJLEPŠÍ Z LEVANTY s česky mluvícím průvodcem

Fénické, antické, křesťanské a muslimské památky
Česky mluvící průvodce, odborník na Střední východ
Tyros (UNESCO), Andžar (UNESCO), Byblos (UNESCO) a monumentální Baalbek (UNESCO)
Údolí Kadíša s kláštery (UNESCO)
Hluboká údolí, cedrové lesy (UNESCO)
Skvělá gastronomie, báječná místní vína

Zájezd na míru

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s průvodcem z ČR.
Společně s oveřenými místními partnery, které osobně velmi dobře známe, pro Vás zajistíme úplně vše, co země po celé Africe dokáží nabídnout.
VŽDY ZARUČUJEME BEZKONKURENČNÍ CENY.

NAMIBIE - země divů na self-drive

Zažijte Namibii v celém jejím rozsahu od obrovských písečných ploch pouště Kalahari po druhý největší kaňon na světě. Přidejte se k mezinárodní skupince, vraťte se zpět v čase při návštěvě města duchů Kolmanskuppe a mnohem více!

NAMIBIE - nejzajímavější místa na 9 dnů

Respekt budící moře nebo písek namibijské pouště, umění či působivá krajina Damaralandu, případně rozmanitost zvířat v divoké přírodě - to vše a ještě více Vám bude představeno ve vší své kráse při této cestě za nejzajímavějšími místy Namibie.

NAMIBIE - kempové safari na 16 dní

Tato cesta zahrnuje všechna nejůležitejší místa střední a severní Namibie, ale vezme Vás také i mimo hlavní trasy. Vydejte se do této země společně s menší skupinou dobrodruhů z celého světa a nechte se unášet nevšedními zážitky.

NAMIBIE s ČESKÝM doprovodem - na 17 dní

Máme pro ty z Vás, kdo si nevěří na cestu do Afriky, možnost vydat se na cestu s českým doprovodem - s vynikajícím fotografem, s nadšeným cestovatelem a milovníkem Afriky! Pozor, je to stále jedna osoba!

NAMIBIE - self-drive v ECO FRIENDLY lodgích a kempech na 14 dní

Prozkoumejte Namibii ve vypůjčeném autě s ubytováním v eco - friendly lodgích a kempech.

NAMIBIE a BOTSWANA - self-drive podél Zambezi - z Windhoeku na Victoria Falls

Porovnejte kontrasty a rozmanitost afrických kultur, setkejte se osobně s Velkou Pětkou a navštivte 4 národní parky a mnohem více podél vodního toku Zambezi.

NAMIBIE - kaňony a pouště na 9 dní

Navštivte s námi vlnité duny Kalahari, skalnaté planiny a majestátní Fish River Canyon, velkolepé duny a neskutečné rašeliniště (vlei) namibijské pouště.

NAMIBIE - kaleidoskop na 7 dní

Projeďte se s námi po jedinečném pobřeží koster a některých oblastí Damaralandu. Nechte se překvapit rozdílem mezi zvířaty žijícími v poušti a těmi, co žijí v NP Etosha.

NAMIBIE - na koni pouští i kaňonem na 11 dní

Poznat Namibii ze sedla na hřbetu koně? Úžasné safari, které Vás nadchne od začátku do konce - to prostě musíte zažít!

KEŇA - privátní safari v Keni s pobytem u moře

Nenechte si ujít safari v Keni, kdy se Vám zatají dech při sledování zvířat, a zakončete jej odpočinkem na pláži u moře!

KEŇA a UGANDA - Masai Mara a gorily na 14 dní

Přidejte se k mezinárodní skupince stejných dobrodruhů, jakými jste Vy. Podívejte se společně za zvířaty do národních parků, objevujte společně přírodu Keni a Ugandy a odneste si s sebou domů nezapomenutelné zážitky!

ZANZIBAR - Vaše vstupenka do ráje

Odpočiňte si na pláži Zanzibaru pod palmami, obdivujte krásné korály, podívejte se do Stone Town s exotickou atmosférou a fascinující architekturou, vychutnejte si tento Ostrov koření...

ZANZIBAR - Plavba za kořením na 3 noci /4 dny

Pronajměte si kajutu katamaránu s vlastní koupelnou a společně se skupinou nových přátel se připojte se k jednomu z termínů plaveb s profesionální posádkou nebo si nechte zpracovat nabídku na váš vybraný termín! Chyťte si rybu k večeři, objevujte, nebo si jen tak užívejte vůně afrických tropických ostrovů!

TANZÁNIE - kempové safari se skupinou

Kempové safari je dostupné i při nízkém rozpočtu a určitě splní Váš sen poznat Tanzánii společně se skupinkou přátel z různých zemí světa!

TANZÁNIE - privátní kempové safari + přelet na ZANZIBAR

Safari v kempech v Tanzanii s přeletem na Zanzibar

TANZÁNIE privátní safari s ubytováním v lodgích + přelet na ZANZIBAR

Safari v lodgích v Tanzanii s přeletem na Zanzibar

TANZÁNIE - Kilimanjaro cesta Machame na 8 dní

známá jako Whiskey Route, je náročnější šestidenní výstup s ubytováním ve stanech a začíná na bráně Machame, další den se jde do Shira Camp a Barranco Camp, pátý den dosáhnete vrcholku a šestý den sestupujete zpátky.

TANZÁNIE - Kilimanjaro cesta Marangu na 8 dní

Výstup na Kilimanjaro – nejvyšší horu východo–západního pásu 20 vulkanických hor v jižní části Velké příkopové propadliny. Je to nejvyšší samostatně stojící hora na světě a nejvyšší vrcholek Afriky.
Pro dobrodruhy je výstup na Kilimanjaro povinností.

TANZÁNIE - neznámý jih & východ země a Mikindani

Jihovýchodní Tanzánie není tolik přehlcena masovým turismem a to ji činí přitažlivou právě pro ty z Vás, kteří upřednostňují osobní přístup a péči.

TANZÁNIE - Plavba na jachtě a safari v NP Ruaha

Ráno v kajutě na pronajaté jachtě a odpoledne v lodge na safari? Splňte si s námi svůj sen o nádherné dovolené!

TANZÁNIE - safari na kanoích

Safari v kanoích lze zahrnout do Vaší cesty po Tanzánii, ať už si vyberete Sever nebo Jih.

MADAGASKAR - přírodní zázraky severu

Vydejte se s námi poznat přírodu Madagaskaru od velké zátoky Diego, přes deštný prales Montagne d'Ambre, suché Tsingy d'Ankarana až po krásné pláže v Nosy Be!

MADAGASKAR - kde se Afrika potkává s Asií na 18 dní

Opusťte s námi na nějaký čas asfaltové silnice a ukážeme Vám to nejlepší ze západního, jižního, centrálního a východního Madagaskaru!!

MADAGASKAR - to nejlepší v 17 dnech

Tato cesta Vás zavede na místa zapsaná na listině UNESCO, ale poznáte při ní i další krásy, které v turistických průvodcích nenajdete.

JIHOAFRICKÁ REP. - Kruger a království Eswatini na 7 dní

Navštivte s námi nejznámější národní park v Jihoafrické republice a navíc ještě království Eswatini. Během jedné cesty zažijete safari, poznáte kulturní bohatství a vše umocníte plavbou po jezeře St. Lucia!

JIHOAFRICKÁ REP. - Gastro tour

Náplň na 11 dní v jižní Africe: ochutnat místní speciality, vynikající víno, porovnat chuť piva s naším zlatavým klenotem a pozdravit tučňáky! Pokud si chcete odpočinout, prozkoumat region i z gastro perspektivy, pak je tato cesta pro Vás!

JIHOAFRICKÁ REP. - 10 dní dobrodružství na motorkách Enfield Royale

Dopřejte si neopakovatelný zážitek, který sestává ze spojení jízdy na klasické motorce Royal Enfield a doteku toho, co Afrika nabízí - safari, rozličné kultury, jedinečnou přírodu, úchvatné scenérie a mnoho dalšího!

JIHOAFRICKÁ REP. - na kolech za vynikajícím jídlem

Ideální spojení požitku při ochutnávání místních specialit a dobrodružství při jízdě na kole? Vydejte se s námi za lahůdkami, které si můžete sami uvařit a kalorie navíc pak bez problémů spálíte při dalším přejezdu na kole!

JIHOAFRICKÁ REP. - cesta luxusním vlakem Blue Train

Jihoafrická republika nabízí i řadu možností pro ty, kteří milují jízdu vlakem a dobrodružství s ní spojené. Vyberte si jednu z mnoha variant a vyražte na cestu!

JIHOAFRICKÁ REP. - self drive s doprovodem 9 dní

Chcete si projet Jihoafrickou republiku za volantem auta 4x4, ale máte trochu obavy?
Připojte se ke skupince několika aut, kde Váš vůz bude pod Vaší kontrolou, avšak nebudete sami, posádka vpředu Vám zajistí bezpečí a jistotu.

JIHOAFRICKÁ REP. - za poklady UNESCO na 15 dní

Vypravte se s námi za poklady UNESCO, kterých má Jihoafrická republika dokonce 9! Od Kapského Města po hranici s Namibí Vás vezmeme na místa, která nadchnou úplně každého!

SVAZIJSKO - na kole křížem krážem

Využijte příležitosti a poznejte nejrůznější krásy, které Eswatini nabízí. Objevte všechna tajemství této africké země a na kolech se vydejte napříč její nádhernou krajinou.

MALAWI - na kole na Mulanje za 8 dní

Nebojte se výzvy a odvažte se vystoupat na nejvyšší vrchol hory Sapitwa v pohoří Mulanje.
Před tímto vrcholovým zážitkem ještě navštívíte nádherné čajové plantáže

MALAWI - od severu k jihu za 15 dní

Chcete-li doopravdy poznat Malawi - každý kout od Jihu k Severu, vydechnout úžasem při pohledu na jezero Malawi a nádhernou přirodu, poznat tamější kulturu a obohatit se o nevšední zážitky, vydejte se s námi na tuto cestu!

MALAWI a ZAMBIE - sever Malawi a South Luangwa na 15 dní

Pojeďte s námi objevit to nejlepší ze severního Malawi i národního parku South Luangwa National Park zároveň!
Při této cestě poznáte to nejlepší z regionu od safari v Zamibi po lesy, čajové plantáže a krásný mys Maclear.

MALAWI, MOZAMBIK a ZAMBIE - Stará obchodní stezka na 22 dní

Cesta, která Vás provede srdcem divokého kontinentu - od Zambie přes Malawi a dolů přes Mozambik do Jižní Afriky. Poznáte při ní místa, jimiž projížděli obchodníci od dávných dob!

MOZAMBIK - dědictví Portugalců a azurové pobřeží

Odhalte vroucný a nedotčený Mozambik - exotickou, nespoutanou destinaci, ideální pro ty, co nechtějí splývat s davem.

MOZAMBIK - jachtění na souostroví Bazaruto

Výlet z ostrovu na ostrov, kdy během plavby v kabině pronajaté jachty i mimo ní prozkoumáte souostroví Bazaruto.

BOTSWANA - divoká krajina na 14 dní

Jedinečná příležitost jak poznat nejlepší parky v Botswaně, s malou skupinou maximálně 12 osob. Cesta začíná v Johannesburgu a končí na Victoriiných vodopádech.

BOTSWANA a ZIMBABWE - po stopách zvířat na 16 dní

Poznejte kulturní a přírodní krásy Zimbabwe a Botswany - pozůstatky staré civilizace Great Zimbabwe, vodopády Victoria Falls, deltu řeky Okavango, slony v NP Chobe....To vše při jedné cestě!

D.R. KONGO - Trek za gorilami v Kauzi Biega NP a návštěva útulku ve Lwiro

Poznejte nádheru NP Kahuzi Biega a vydejte se za gorilami, navštivte útulek pro šimpanze, opice a orangutany a nechte se unést panenskou přírodou v Demokratické republice Kongo.

D.R. KONGO - výstup na sopku Nyiragongo a trek za gorilami

Vystopujte gorily v NP Virunga, dostaňte se na vrchol vulkánu Nyiragongo, přenocujte tam v dřevěném přístřešku a poznejte život v divoké přírodě DR Congo.

UGANDA - 13 dní kempové safari

Cesta za poznáním Ugandy a její nádherné přírody, života zvířat a přátelských obyvatel. V rámci malé skupinky objevíte tento kouzelný svět nedotčené přírody, v němž potkáte volně žijící gorily, šimpanze a další.

UGANDA - Kalandula a Kissama na 5 dní

Během 5ti dnů intenzivního poznávání krásné Ugandy se vydáte na člunu po řece Kwanza, uvidíte druhé největší vodopády v Africe - Kalandula vodopády, navštívíte památky tého země.

UGANDA - safari za gorilami a šimpanzi

Hledáte dobrodružství? Navštivte Kibale forest a vydejte se na výpravu za šimpanzy, na lodi přeplujte kanál Kazinga v Queen Elizabeth NP a setkejte se osobně s gorilami v Bwindi Impenetrable NP!

UGANDA - setkání s gorilami skupinová expedice

Tím největším lákadlem z této cesty jsou sice horské gorily, avšak vydáte se i za šimpanzi, poplujete na člunu, navštívíte vesnici Pygmejů, podíváte se do chovné stanice zvířata a mnoho dalšího!

ZAMBIE - divoká země na 14 dní

Poznejte tajemství divoké a nespoutané Zambie, kde při východu Slunce spatříte velmi plachou antilopu bahenní, při procházce mokřadou uvidíte člunozobce afrického a spaní pod hvězdami zůstane navždy ve Vašich srdcích!

ZAMBIE a ZIMBABWE - kanoí po Lower Zambezi na 6 dní

V této pětidenní cestě začínající i končící v Lusace zaměřené hlavně na nespoutanou a divokou řeku Zambezi se vzájemně propojí pobyt v divoké přírodě s pohodlím ubytování v luxusních lodgích podél břehů.

ZIMBABWE a ZAMBIE - na 16 dní kempově

Tato cesta za poznáním Zimbabwe a Zambie je především kempové safari s omezeným pohodlím, ale neomezeným dobrodružstvím. Pružnost a otevřená mysl jsou zde velmi důležité!

ZIMBABWE - rodinné dobrodružství na 12 dní

Rodinná dovolená v Zimbabwe, při které si užijete kombinaci poznávání, zábavy a dobrodružství. Pohodlný průběh během cesty zajistí průvodce/řidič, jenž Vás bude doprovázet a s jehož pomocí navštívíte nejznámější místa této překrásné země.

ALŽÍRSKO - to nejlepší na 10 dní

Při této cestě Vám ukážeme nejen 4 okouzlující místa zapsaná na listině světového dědictví UNESCO, ale podíváte se i západně od hlavního města Alžíru, na pobřeží Středozemního moře či na sever k okraji pouště Sahary.

ETIOPIE - historická cesta na 8 dní

Vydejte se s námi za historií a poznáním tajemných míst Etiopie, jakými jsou Lalibela, Axum, Gondar nebo Bahir Dar.

MAROKO - všechny barvy země na 9 dní

Krajinou Berberů, nomádskou stezkou, architekturou riadů, filmovou Casablankou, barevným Marakéšem, magickým Fezem i nápadným Modrým městem. Cesta Marokem je 9 dní v pohádce. Poznejte Maroko s místním průvodcem.

JIŽNÍ SÚDÁN - za poznáním kmenů na 9 dní

Tato cesta Vás seznámí s jedinečnými kmeny Jižního Súdánu, navštívíte jejich vesnice a poznáte jejich tradiční způsob života, který i nadále odolává vlivům ze Západu.

POBŘEŽÍ SLONOVINY - srdce západní Afriky 11 dní

Země zpřístupněná turistům teprve velmi nedávno Vám nabídne vše od liánových mostů po katedrály, poznejte masky i zasvěcující tance, lovecké osady i mrakodrapy Abidjanu, kakaové plantáže i zelené laguny!

SHARED UNIVERSE expedice

Nabízíme exkluzivní safari dobrodružství s aktivním zapojením do činností spojených s ochranou a péčí o volně žijící zvířata.
Jen několik lidí dostane šanci využít příležitost takového rozsahu a ZÚČASTNÍ SE TÉTO EXPEDICE!!!

SVATÝ TOMÁŠ A PRINCIPE - tropické souostroví na 6 dní

Navštivte s námi malé ostrovy Svatý Tomáš a Princův ostrov, jež mají mnoho co nabídnout. Nádherné pláže s průzračnou vodou, místní architektura, horská políčka, kávové a kakaové plantáže, rajský ostrůvek Rolas, tento tropický ráj Vás nezklame!

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.