BOTSWANA - divoká krajina na 14 dní

Safari v nejlepších parcích Botswany s výpravou do delty Okavango v tradičních vydlabaných kanoích, pozorování divokých zvířat v Moremi a Savuti rezervacích. Prozkoumáte i národní park Chobe ve člunech a do paměti se Vám dostanou nádherné výhledy na Victoriiony vodopády!

Khama Rhino Sanctuary - Okavango delta (výlet Mokoro) - Moremi Game reserve (safari) - Savuti (safari) - Chobe NP (safari a plavba na lodi) - Victoria Falls (adrenalinové aktivity)

Cena zahrnuje: 

Služby profesionálního průvodce
Doprava speciálním autem 4x4 s velkými okny
Veškeré kempové vybavení
13 x snídaně, 11 x oběd, 8 x večeře
Výlet na mokoro v Deltě Okavango

Cena nezahrnuje: 

Mezinárodní letenky
Cestovní pojištění
Položky osobního charakteru


Zkrácený program:

Začátek v Johannesburgu, konec v Livingstone

Den 1: Johannesburg - Khama Rhino sanctuary

Den 2: Maun

Den 3 - 5: Delta řeky Okavango

Den 6 - 9: Moremi a Savuti

Den 10 - 11: Národní park Chobe

Den 12 - 13: Victoria Falls / Livingstone

Den 14: Livingstone - konec programu 

 

Detaily programu:

Den 1: z Johannesburgu do Khama Rhino Sanctury (kempování, oběd, večeře)
Odejedeme z Johannesburgu v 6.30 a vydáme se do Botswany, projedeme Serowe, místo narození prvního prezidenta Botswany, Sira Seretse Khama, po cestě do Khama Rhino Sanctuary. Tato rezervace o rozloze 4.300 ha ležící v Kalahari, má několik přírodních napajedel a poskytuje domov nosorožcům bílým, zebrám a pakoňům. První safari nás čeká na otevřených pláních Malema a Serwe Pans.

Den 2: Maun (kemp, snídaně, oběd)
Pojedeme centrální Kalahari do Maunu, brány do delty Okavanga. Město Maun leží na řece Thamalakane River, je to živé městečko, kde se připravíme na cestu do divočiny. Poté co postavíme stany si můžeme odpočinout u bazénu.

 

 


Den 3. + 4. + 5: Okavango Delta (kempování, 3x snídaně, 3x oběd, 2x večeře)
Náš místní průvodce Vás vezme hluboko do srdce delty Okavanga na mokoro (vydlabané kanoe). Delta je tvořena vodou, která přitéká z Angloské vysočiny přes plochou botswanskou poušť Kalahari a vytváří krásné zelené oázy pro ptactvo a divoká zvířata. Budeme kempovat na odlehlém ostrově v tomto nádherném prostředí a užijeme si pěší výlet do buše, pozorování ptáků, zvířat a koupání v čisté vodě. Při kempování s místním průvodcem se dozvíme více o jejich způsobu života a kultuře. Vrátíme se do Maunu pozdě odpoledne 5. den a budeme mít čas na fakultativní přelet nad Okavangem, který odhalí různé aspekty delty.

Den 6.+ 7.+ 8.+ 9: Moremi a Savuti (kempování, snídaně, oběd, večeře)
Máme 4 noci v této chráněné oblasti, abychom si prohlédli různé habitaty. Čas strávíme na safari pozorováním množství zvířat včetně psa hyenovitého, slona, hrocha, bůvola, lva a dalších zvířat. Moremi Game reserve patří k nejlepším oblastem s divokou zvěří v Africe, z našeho auta 4x4 budeme mít jedinečnou příležitost zvířata pozorovat. Jsou tu travnaté pláně, záplavové pláně, lesy, laguny s liliemi, kroutící se kanály. Dále na sever před písečný pás se dostaneme do prolákliny Mababe a pak do Savuti Marsh. Tato oblast s travnatými pláněmi přitahuje stáda zeber a pakoňů a zároveň také lvy, jimiž je Savuti proslulé. Napajedlo blízko kempu je oblíbeným místem mnoha slonů a západy slunce jsou zde fantastické.

Den 10. + 11: Národní park Chobe (kempování, 2x snídaně, 2x oběd, 1x večeře)
Řeka Chobe teče pomalu podél severní hranice NP Chobe, v parku jsou největší stáda slonů v Africe. Brzy ráno se vydáme za zvěří a vrátíme se do kempu v pozdním dopoledni na přesnídávku. Odpoledne nás čeká plavba po řece Chobe, uvidíme stáda slonů, kteří přicházejí k řece, aby uhasili žízeň. Kempujeme v Kasane na řace Chobe 11. noc.

Den 12. + 13: Victoria Falls / Livingstone (kempování, 2x snídaně)
Dvě noci budeme kempovat v Zambii u Livingstone na březích řeky Zambezi, krásná procházka tropickou vegetací u místa, kterému se říká - Kouř, který hřmí - Mosi oa Tunya - Vic falls. Zde máte možnost raftování, bungee jumpingu, přeletu nad vodopády a dalších aktivit.

Den 14: Livingstone
Po snídani cesta končí, k dispozici jsou transfery na letiště.

Cena

od 48000 Kč

+ místní poplatky 300 USD (příplatek za single 5.300 Kč) + letenka dle nabídky + vízum do Zambie 50 USD (předem on-line) + vízum do Zimbabwe 30 USD (platí se na místě) nebo KAZA víza 50 USD

Nevybrali jste si?

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s českým průvodcem.
Napište nám a sami se přesvědčíte.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.