Burkina Faso

Vnitrozemský stát Burkina Faso leží v Západní Africe. Hraničí se šesti státy: Mali na severu, Nigerem na východě, Beninem na jihovýchodě, s Togem a Ghanou na jihu a Pobřežím slonoviny na jihozápadě. Povrch Burkina Faso tvoří většinou náhorní planina s výškou 250 – 350 metrů nad mořem, která se mírně svažuje směrem na jih naopak na západ prudce klesá do příkopového zlomu Falaise de Banfora. Protékají zde tři hlavní řeky Black, White a Red Volta, které se slévají v Ghaně. Všechny jsou nesplavné a dost suché. Burkina Faso je vyprahlá a poměrně chudá zem. Ačkoli pro turisty je spíše tranzitní zemí, velice atraktivní je pro dobrovolníky, kteří mohou na mnoha místech pomoci.
Země vznešených lidí - to je název země v jazyce Mossi. Burkina Faso má málo přírodních zdrojů a Sahara postupuje každým rokem dále. Koná se zde jedinečný filmový festival Fespaco každé dva roky v Ouagadougou. Každá ze 60 etnických skupin má svůj vlastní tanec v maskách, hudbu a rytmy. To je hlavní atrakcí v Burkina Faso. Kromě bohatého kulturního dědictví, tato země Sahelu nabízí krásnou krajinu kolem pouštní oblasti Gorom Gorom a stará středověká města jako Bani, kde jsou mešity z vepřovic nebo Tiebelé s barevnými vesničkami.

10 důvodů proč navštívit Burkina Faso :

1.
Moro - Naba obřad s tradičními kmenovými zvyky a bubny, obřad se koná u paláce Moro - Naba v Ouagadougou každý pátek ráno kolem šesté hodiny.
2.
Tradiční hudba a kabarety v druhém největším městě Bobo Dioulassou.
3.
Prohlídka malovaných domů v oblasti kmene Kassena u města Tiebelé.
4.
Kmenový trh v Gorom Gorom na severovýchodě v poušti, Tuaregové, kmeny Songhai a Fulani se tu setkávají každé úterý na trhu.
5.
Krásná tradiční architektura a úrodná savana v Lobi a Senufo oblasti na jihozápadě
6.
Tři národní parky /Kabore Tembi, W u hranice s Beninem a Nigerem a Arli, jižně od Ouagadaougou u Po Ranch de Nazinga - rezervace se zvířaty se slony, antilopami, opicemi, paviány a divokými prasaty.
7.
Posvátní krokodýli ve vesnici Bazoulé, 30 km od Ouagadougou, místní vesničané kmene Mossi krmí své předky - krokodýly - kuřaty a kozami.
8.
Sedm krásných mešit z vepřovic starého středověkého města Bani po cestě do Gorom Gorom.
9.
Pro milovníky hor nabízí Burkina Faso pohoří Banfora, nedaleko hranic s Pobřežím slonoviny, jsou tam opuštěné vesnice.
10.
Většina kmenů má své posvátné masky pro identifikaci své příslušnosti, pozorování těchto expresivních forem je nejlepším způsobem jak poznat africkou podstatu.

Země dříve známá jako republika Horní Volta, leží v Západní Africe mezi 6 zeměmi: Mali, Niger, Benin, Togo, Ghana a Pobřeží slonoviny.
Burkina Faso nebývá často samostatným cílem cestovatelů, spíše zastávka na cestě mezi Mali a Ghanou. Země je tvořena sahelskými písky na severu a polotropickou zelenou krajinou na jihozápadě. Sever je převážně muslimský a mezi dunami se objevují barevné mešity, na animistickém jihu jsou dramatické skalní formace a lesy. V Burkina Faso žijí sloni.
Hlavní město Ougadougou - je místem konání největšího filmového festivalu v Africe (FESPACO).

Bobo Dioulasso (domov obchodníků Bobo) - druhé největší město a bujarým nočním životem. Za návštěvu stojí stará mešita a umělecká čtvrť Kibidwe. Bobo leží na jihozápadě a stojí za to zde strávit několik dní. Hraje se tu výborná živá muzika a je tu bujarý noční život. Jméno znamená Dům Bobo a Dioula podle dvou etnických skupin, které se zde před staletími usadily. Velká mešita patří k nejimpresivnějším - bílá stavba z bílé hlíny postavená na konci 19.století je ústředním bodem místní muslimské populace. V blízkosti je stará čtvrť s úzkými prašnými uličkami, kde ženy roztloukají proso před domy, jsou zde posvátné fetiše. V Bobo je také neobvyklé nádraží postavené francouzskými kolonizátory - imitace sudanské architekury. V Bobo se snadno vyznáte a je to příjemné město na procházky s velkými alejemi se stromy a mnoha kavárnami na ulicích, je to také místo pro výborné nákupy tradičních řemeslných výrobků.
Ougadougou - chaotické a okouzlující hlavní město země.

Po cestě do Banfora se zastavte u vodopádů Karfigulea a jezera Lac Tengrela. Vydejte se k tajuplným ruinám Loropeni, Poni Museum, Velké tržiště a Umělecké centrum.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.