Džibutsko

Země Adenského zálivu, Djibouti, je oáza klidu a míru, kde se střetávají různé kultury - arabská, somálská a evropská. Ale je tu draho. Dobře fungující přístav je cílem pravidelných lodních spojů z Durbanu. Je možné si sem nechat dovézt auto 4x4, hrozí však, že jej ukradnou piráti po cestě. Malý stát Djibouti leží ve východní Africe vklíněn mezi Eritreu a Somálsko, na východě jej omývají vody Adenského zálivu a Rudého moře. Zemi lze rozdělit na tři oblasti - pobřežní planina, vulkanické planiny ve středu a na jihu a hory na severu. Velkou část země nelze obdělávat.

Zajímavá místa

Djibouti je země setkání a změn, je to opak masové turistiky, hlavně je vyhledávana milovníky přírody a kontrastů pouštní krajiny, moře, hor, každý zde něco najde. Odpočívat na pláži, zkoumat hlubiny moře nebo divoká místa. Můžete se zúčastnit okružní cesty a tuto zemi prozkoumat. Od jezera Abbé přes jezero Assal a nakonec strávit noc pod hvězdami v chládku tisíciletého lesa du Day. Veškerá bezpečnost a pohostinnost je zajištěna.

Plážové pobyty v malém resortu Les Sables Blancs pod úpatím útesu, na nejkrásnější pláži Djibouti. U břehů plavou obrovská hejna ryb v křišťálové vodě sotva 20 metrů od moře. Potápění ve vodách Djibouti je opravdovým zážitkem a bohatství podmořského světa je nepopsatelné. Od listopadu tu lze také vidět velryby, často se při potápění setkáte s mantami. Djibouti je ještě přírodní ráj, chráněný vládou. Je to spojnice mezi Afrikou a Středním Východem. Je to také ideální místo pro sportovní rybaření, chytat ryby se zde dají celoročně, nejlepším obdobím je polovina března až konec června, kdy se mnoho predátorů vrací do zálivu Tadjoura. Od července do září jsou zde extrémní teploty, ale říjen a listopad jsou ideální měsíce.
Djibouti je také místo, kde je největší koncentrace žraloků velrybích, každou zimu se shromažďují mladí žraloci kolem zálivu Tadjoura, kde se živí planktonem.


Plavání se žraloky velrybími

V Djibouti se s nimi můžete setkat, můžete plavat a šnorchlovat mezi mnoha žraloky velrybími, kteří nejsou pro lidi nebezpeční, dá se za nimi i potápět. Nejlepší období je od listopadu do února. Nádherné Rudé moře a Indický oceán jsou domovem mnoha barevných ryb a korálových útesů.

Lac Assal
Nenechte si uniknout nádhernou podívanou, nejnižší bod afrického kontinentu 155 metrů pod hladinou moře, dramatická krajina se solným jezerem, ubytovat se dá v Campement Touristique d´Asboley (tradiční chatky). Jméno Lac Assal znamená Medové jezero v arabštině a leží v danakilské poušti uprostřed země. Je to asi nejnavštěvovanější místo země.

Moucha Island
Ostrov je také někdy nazýván Ráj na zemi, je to malý korálový ostrůvek, leží v zálivu Golf of Tadjoura a žije zde velmi málo lidí, je to velmi poklidné místo. Když chcete opustit ruch hlavního města a odpočinout si od lidí, tak pak je Moucha Island ideálním místem, pro potápěče jsou zde i vraky lodí, nejzajímavější je 120 m dlouhý vrak lodi La Faon.

Goda Mountains
Oblast se zelenými horami vypadá jako oáza v pouštní krajině Djibouti. Výška těchto hor je asi 1.750 metrů nad mořem, naleznete zde mnoho druhů rostlin a živočichů, i mnoho vzácných druhů. Další možnosti pěších treků jsou v Bankoualé, Randa a Ardo, tato místa leží nedaleko od Goda Mountains a mají krásné lesy, spát se zde dá v tradičních chatkách.

Plage des Sables Blancs
Pláž bílých písků je dlouhá a jsou zde možnosti ubytování v resortech. Voda je velmi čistá a má krásnou barvu, ideální místo na potápění a šnorchlování. Resorty organizují i lodní výlety.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.