Gabon

Gabon je zcela nedotčená země s velkým ekoturistickým potenciálem, skoro 80% země je stále pokryto primárním lesem a tropickými savanami. Je to jeden z posledních rájů na zemi a vláda se velmi seriozně zabývá ochranou životního prostředí.
V roce 2009 bylo možné navštívit pouze 4 parky ze 13, avšak i ty stojí za to a zájem turistů velmi roste. Gabon se otevřel turistům až v roce 2003.

Většina návštěvníků Loango bydlí na severu parku v Loango lodge na březích laguny Iguela, luxusní lodge s klimatizací, z lodge se dělají výlety lodí po laguně a po řece Rembo Ngowe River, jezdí se na safari do savany a dolů na pláž, dělají se pěší výlety do pralesa, nabízí se i plavba na kajaku, pozorování velryb (od července do září). Lodge patří Africa´s Eden, ti vedou také tři další eko-kempy Akaka Buch camp, Pte Ste Catherine beach Camp a Tassi savannah Camp.


10 důvodů proč navštívit Gabon:

1. Gabon je bývalá francouzská kolonie s klidným politickým klimatem, je to bezpečná země s vysokým životním standardem v porovnání se sousedními státy. Známý německý doktor Albert Schweitzer žil a dělal své výzkumy spavé nemoci ve městě Lambaréné a nemocnice, kterou postavil je nyní muzeem.

2. V roce 2002 prezident Omar Bongo Ondimba vyhlásil více než 11% území za chráněné národní parky, vláda pracuje na zvýšení procenta chráněných území.

3. Velmi vzácné exotické místo - 70% země zaujímá les se zvířaty.

4. Pobřeží je neporušené a divoké, žijí tu tisíce druhů ryb, savců a plazů, 90% pobřeží Gabonu je zcela panenské, hroši, sloni a bůvoli chodí na pláže NP Petit Loango.


5. Gabon je nazýván Posledním rájem Afriky - zde byly vytvořeny známé fotografie surfujících hrochů a slonů na pláži, krásná přírodní jezera - jako např. Lac Evaro, mnoho druhů ptáků u koloniálního města Lambarené.

6. Gabon je domovem goril nížinných a dalších 200 druhů savců, 600 druhů ptáků a více než 8.000 druhů rostlin. Gorily lze pozorovat zdarma v husté džungli, nejlepší místo je v Langoué Bai v Ivindo National park. Habituační projekt existuje v Mikongo Conservation Centre v NP Lopé.

7. V Gabonu je 13 národních parků - ne všechny jsou přístupné.

8. Gabon obývají kmeny Bantu, jejich jazyk má bohatou hudební historii, tance s maskami kmenů Fang a Punu. Ti kdo hledají zajímavou zkušenost, mohou navštívit Bwiti obřad u Libreville, rituály předků předváděné muži i ženami v noci mají za cíl spojení se spirituálním světěm konzumací kůry rostliny Iboga, která je vysoce halucinogenní.

9. Infrastruktura pro turisty ještě není příliš rozvinutá, ale jsou zde hotely a lodge v mnoha částech země i nejodlehlejších parcích. Zajímavá ekolodge v rybářské vesnici Nyonié u Pongara National Park.

10. Transgabonská železnice prochází krásným územím, stejně jako v minulosti umožňuje cestování z Libreville do NP Lope, kde žijí gorily.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.