Guinea Bissau

Stará portugalská kolonie, hlavní město Bissau připomíná Ihla de Mozambique. Je to ospalé a přátelské město s hubenými slepicemi, langustami a portugalským pivem. Jsou tu ještě pozůstatky min, při cestách je třeba být velmi opatrný. Atrakcí je souostroví Bijagos, největší souostroví na západním pobřeží Afriky. Snažte se vyhnout období dešťů.

Země je velmi rovinatá, žádný bod není výš než 200 mterů nad mořem. Pobřeží vypadá velmi skalnaté, široké a dlouhé řeky pronikají vnitorzemím / známé jako inlets/, na pobřeží je několik krásných pláží,jsou tu tři hlavní zony.
1. pobřežní velmi nepřístupná s mangrovy
2. prolákliny, vhodné pro pěstování rýže
3.lehce zvleněná krajina, kde se pěstují kešu a buráky

Ve vodních tocích žijí hroši a mnoho druhů ryb, na Orango island jsou slanovodní hroši, lze tu vidět i šimpanzy,antilopy, bůvoly a mnoho ptáků.

Klima je zde tropické, průměrná roční teplota 25st. C, odbodí dešťů je od června do lsitopadu,prměrné množství srážek je 1600 mm.

Současné území bylo říší Kaabu,které patřilo k malijské říši, některé části království se zachovaly až do 18.století. Portugalci první kolonizovali pobřeží a v 17.století začal trh s otroky, většina úzení zůstala do 19.století neprobádána.

Doprava je v zemi velmi řídká a obtížná, není zde železnice a cesty ve špatném stavu. Hlavní město má mezinárodní letiště.

Národní parky a rezervace

Cacheu River National Park
João Vieira Marine Park
Orango Islands National Park

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.