Jižní Súdán

Jižní Súdán je nejmladší republikou na africkém kontinentu, nezávislost byla vyhlášena teprve 9. července v roce 2011. Nachází se na rozhraní Sahelu a tropických lesů Afriky. Bývalé britské koloniální území, jehož osou je řeka Nil, je turisticky zajímavé pro málo prozkoumané nilské mokřady a tropické lesy, které se kolem veletoku táhnou.

Zajímavá místa

Zavedeme Vás do oblasti, kde turisté nebyli již více než 25 let a kde existuje ještě Afrika taková, jaká byla před 100 lety. Lidé zde ještě udržují tradiční kulturu, stále věří v duši předků a bohatství se měří množstvím dobytka. Lidé nechápou, co je to turista. Největší park v Africe leží v Jižním Súdánu, zde probíhá největší migrace savců na Zemi. Tento obrovský park se jmenuje Boma a je tu jen několik cest. Biologové odhadují, že zde dochází k mnohem větší migraci než v Serengeti. Více než 2 milióny antilop kob, gazel, slonů, bůvolů a dalších zvířat je součástí této migrace. Nejsušší období je od listopadu do března, nejvíce srážek je tu od dubna do října.Jižní Súdán získal nezávislost v červenci roku 2011, když se oddělil po dlouhých bojích od Súdánu, došlo zde k dvěma občanským válkám od roku 1955. Od doby získání neávislosti se Juba stala rychle rostoucím městem, není zde jasné centrum města, v zemi, které je větší než Texas existuje jen 100 km asfaltových silnic.

Nejvyšší horou země je Mount Kinyeti v pohoří Imatong. Sjet se dá Nil od Fula Falls do Juba. Výstup lze začít z Kitire, zde jsou průvodci z kmene Lotoko. Vrcholek má výšku 3.187 metrů.
V roce 1983 vznikla Súdánská lidová osvobozenecká armáda, založil ji John Garang, bojovala proti vládě Súdánu za autonomii jihu.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.