Libérie

V Liberii žijí milí, přátelští lidé, kteří mluví slangem rastafariánů z jihu. Ale stále tu ještě není vybudována infrastruktura pro turisty, je třeba počkat.

Mezinárodní letiště Robertsfield leží 58 km východně od Monrovia, zaplatíte asi 2.559 LRD až 6.400 LRD (50-80 USD) za 90ti minutovou jízdu taxíkem, je třeba si jej objednat předem, hlavně když přiletíte v noci, nejlepší je objednat si řidiče přímo v hotelu.
Najíst se lze v Living Room - v Hotelu Royal, stěny jsou zdobeny fotografiemi místních fotografů, ochutnejte místní salát s tuňákem. Drink si můžete dát v Golden beach nebo Krystal Oceanview, s krásným výhledem na moře.
V Národním muzeu se lze podívat na artefakty z doby před občanskou válkou, muzeum bylo napadeno v roce 2003, ale můžete zde vidět výběr kmenových masek a první liberijskou vlajku. Vstup je volný, ale příspěvky jsou vítány.
Zajímavý je trh na břehu, kde najdete exotické věci. Jsou tu ruiny hotelu Ducor, dříve nejluxusnjěší hotel Monrovie, ze střechy je krásný výhled na město.

Libérie se vzpamatovává z občanské války, je třeba upozornit na dva důležité body: mají zde první africkou prezidentku Ellen Johnson-Sirleaf a výborné surfování v Robertsport u hranice se Sierra Leone, jsou tu vlny až 4 metry vysoké, surfovat tu lze celoročně. Cesta z Monrovia se určitě vyplatí.

Asi 3 hodiny jízdy od Monrovia najdete Kpatawee Waterfall - krásné místo na piknik, lze sem jet organizovaně s místní cestovkou nebo do Robertsport, pláž, kde se surfuje a kde se dá ubytovat v Nana Lodge.

Fotbalové zápasy v Monrovia lze sledovat na stadionu Antoinette Tubman Stadium. Protančit celou noc můžete v Clubu 69, na Warren street - je to nejoblíbenější noční klub v Monrovia.

Zajímavá místa: 

Od svítání do západu slunce překypuje hlavní město Libérie energií, většina obchodních transakcí se odehrává na ulici. Holiči si zde staví své stánky. Město je poznamenáno válkou, je zde nedostatek elektřiny, budovy jsou zchátralé.

Kolem Monrovía jsou pěkná nová místa, i když Robertsport je cílem surfařů. Mamba Point, malá pláž La Laguna, RLJ Resort Kendeja jsou také místa, kde se surfuje. Surfy si lze půjčit v Robertsport.

Národní parky a rezervace

NP Sapo National Park leží hluboko v džungli v jižní Libérii. Rozkládá se na ploše 1.844 km2, leží v zapomenutém koutě naší planety. Díky mezinárodní podpoře zájmu o zachování biodiversity je park celkem dobře vybaven jak personálem, tak technikou - na místní poměry a ve srovnání s jinými parky v zemi. Sapo je charakterizováno zapojením místních komunit do rozvoje parku a měl by sloužit jako vzor ostatním iniciativám v zemi.

NP Sapo je tvořen hustým tropickým pralesem s vysokou vlhkostí. Země se vzpamatovává po občanské válce, která trvala 14 let a teprve 6 let je oblast v klidu. Park tvoří součást guinejského pralesa. Bohužel však tento park je stále navštěvován ilegálními lovci a hledači zlata, kteří sem přicházejí až ze Sierra Leone, Mali, Guinei a Ghany. V oblasti bývá najednou až 15 kempů žen a můžu, kteří se zde usadili. Místní komunity jsou opravdu zoufalé a zahnala je sem občanská válka.
V parku žijí různé druhy opic Piliocolobus Badius, Cercopithecus Diana, západoafričtí šimpanzi Pan Troglodytes, Procolobus Verus a další.

Sapo National Park
Gola Forest National Park
Kpo Mountains
Grand Kru-River Gee
Bong Mountain
Foya National Park
Gbi National Park
Nimba West

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.