Mauretánie

Mauretánie leží na severozápadě Afriky a je to výborné místo pro lov, rybaření a treky v poušti. Cesta přes poušť Chinguetti, návštěva města Atar, koupání v oáze Tergit. Chytat ryby v jezerech a lovit v písečných dunách, oázách a poušti Mauretánie - to jsou hlavní zajímavosti země.

Potřebujete vlastní auto 4x4, abyste mohli projet jednu z nejméně obydlených zemí v Africe. Nouakchott, hlavní město zasypávané pískem, je největším městem na Sahaře. Pláže, kde se setkávají duny a Atlantský oceán jsou divoké a prázdné. Země byla původně velmi mírumilovná, bohužel zabití čtyř francouzských turistů, zřejmě členem Al- Quaida, vedlo ke zrušení dakarské rallye. Jet do Mauretánie je velké dobrodružství, ale zkontrolujte si bezpečnostní situaci předem.

Zajímavá místa: 

Nouakchott je hlavní město země (místo větru). Není hezké a je velmi ospalé. Je však možná nejbohatší na kulturní historii v Západní Africe. Žijí zde hlavně nomádští Maurové, kteří striktně dodržují sociální struktury, každodenní zvyky a tradice. Žije zde 30% obyvatelstva země, je tu však mnoho prachu a písku z okolní Sahary. Není tu žádná frenetická aktivita jako v ostatních afrických městech, široké ulice, kde se prohání vítr mají málo co nabídnout turistům. Je to ospalé a nudné město, jediné místo, kde se něco odehrává jsou tržiště, která Vám připomenou, že jste v Africe. Vysoké duny oddělují město od pláže a chladných vod Atlantiku.


Adrar Plateau
I když nedosahuje tato plošina větší výšky než 1000 metrů, tak snad tato planina bude největší atrakcí Mauretánie. Jsou tu nádherné výhledy na nekonečná panoramata dun, krajina je tu divoká, pouze s oázami a datlovými palmami, které ukazují na osídlení. Některé malé osady nejsou příliš lákavé a vypadají jako města duchů. Okolní krajina, kde se občas najdou i staré ruiny (např. berberské v Azougui) se musí projíždět pouze autem 4x4, na oslu nebo na velbloudu, lze zde vidět i skalní malby. Atar je odlišný od okolních otevřených plání. Zastávkou pro turisty je Chinguetti, které má krásné okolí a dříve bylo považováno za jedno z nejposvátnějších míst muslimů. Bylo zde dříve 11 mešit a 20.000 obyvatel, bylo to místo, kde se věřící scházeli na poutě do Mekky. Většina budov v ksaru ve starém městě, pochází ze 13.století a je z kamene. Zbytky staré historie sbírají feti v poušti a nabízejí je na trhu.

Spisovatelé starého Řecka a Říma zmiňovali krokodýly na Sahaře, to bylo potvrzeno v roce 1864, když byly v Alžírsku objeveny stopy. Mauretánští krokodýli vyhynuli asi kolem roku 1930, ale v roce 1990 byly znovu objeveni. Nilští krokodýli v jezírkách u Matmata jsou mnohem menší a také méně agresivní. Saharští krokodýli se v létě schovávají v jeskyních a objevují se jakmile ucítí déšť.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.