Mauritius

Mauritius je ostrovní stát v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1.865 km2 s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem, ostrov Rodrigues o rozloze 108 km2 vzdálený 560 km severovýchodně od hlavního ostrova a několik menších ostrovů.

Díky svému vulkanickému původu má Mauritius velmi úrodnou půdu, krásné pláže a krajinu. Zde se dá sedět hodiny a odpočívat na slunci nebo se koupat v Indickém oceánu, poslouchat místní hudebníky a pozorovat tanečníky sega a vychutnávat si dobré jídlo. Jsou zde jedny z nejlepších hotelových resortů na světě, ostrov přitahuje mladé i starší turisty.

Deset důvodů proč navštívit Mauritius:

1. nekonečné bílé pláže a vynikající kvalita resortů a vodní sporty
2.  pohostinnost multietnického národa
3.  golf
4.  fascinující vulkanická krajina v Chamarel
5.  botanická zahrada v Pamplemousses
6.  barevné tropické ryby a korálové útesy
7.  obrovské želvy v La Vanille Reserve des Mascareignes
8.  Bois Cheri - továrna na zpracování čaje a Museum
9.  představení s cukrovou třtinou v L´Aventure du Sucre
10. delfíni v zátoce Tamarin Bay

Zajímavá místa: 

Sever - Hlavní město Port Louis
leží na severozápadním pobřeží ostrova, střed města má moderní infrastrukturu, zajímavé obchody a trh.

Curepipe
leží na centrální planině u kráteru Trou au Cerfs, město Curepipe je výbornou zastávkou pro nákupy - hlavně šperky a oblečení, ve městě je botanická zahrada, navštivte také kráter.

Triolet a Mahébourg
Triolet po cestě do resortů na severu je nejdelší vesnice na ostrově, Mahébourg ležící u letiště na jihovýchodním pobřeží je hlavní rybářskou vesnicí na ostrově, je tu námořní muzeum.

Pláže
Grande Baie na severu je hlavním centrem jachtingu a vodního lyžování. Oblast je také známá svým nočním životem a butiky. La Cuvette beach byla vylepšena, blízké místo Pereybere má veřejnou pláž s obchody, restauracemi a hospodami. Podél východního pobřeží, Belle Mare beach, Palmar a Troud´Eau Douche jsou nejlepší, na západním pobřeží veřejné pláže Tamarin, Flic en Flac, Albion, Pointe aux Sables a Baie du Tombeau.
Blue bay na jihovýchodě je známá svou hlubokou a čistou vodou, výborné místo na plavání a potápění.

Ostrovy
Rodrigues - leží asi 650 km severovýchodně od Mauritiu je součástí Mauricijské republiky, ostrov zaujímá plochu asi 108 km2 a žije tu asi 36.500 obyvatel. Turismus se stává důležitým zdrojem obživy i zde a zlepšila se sem i letecká spojení, která spojují Mauritius, Reunion a Rodrigues.
Hlavní ostrov Mauritius je obklopen mnoha malými ostrůvky, některé z nich jsou chráněné. Ile aux Cerfs - ostrůvek na jihovýchodě má 18-ti jamkové golfové hřiště. Na severu Coin de Mire ve tvaru velké velryby a u něj je malý Ile Plate, Illot Gabriel, Ile Ronde, Ile aux Serpents a Ile d´Ambre. Ile aux Aigrettes leží proti Mahébourgu na jihovýchodě.

Turistické atrakce
Caudan Waterfront v Port Louis má mnoho občerstvení, restaurací, obchodů se šperky, řemeslnými výrobky, kasino a Blue Penny Museum. Chinatown ve městě je malebné a dá se zde dobře najíst a levně nakoupit.
Flacq - jedna z nejdůležitějších vesnic na ostrově - má velké tržiště, nedaleko na Belle Mare pobřežní silnici najdete vodní park Waterpark Leisure Village.

La Vanille reserve des Mascareignes
Zde můžete pozorovat volně žijící krokodýly a více než 500 obrovských želv, je tu také insektárium s více než 20.000 druhy hmyzu, včetně motýlů z celého světa.
Casela ptačí park na rozloze 25 hektarů je útočištěm více než 140 druhů ptáků z pěti kontinentů, můžete tu vidět i želvy, opice a jeleny.

Cukr je hlavní zemědělskou plodinou ostrova - lze navštívit výstavu l´Aventure du Sucre, která je ve starém mlýně na rozloze 5.000 m2, vypráví zajímavou historii výroby
cukru na ostrově. Lze ochutnat nerafinované cukry a místní rum.
SSR botanické zahrady v Pamplemousses jsou známé svou sbírkou původních a exotických rostlin.

Mauritius je oblíbená destinace pro svatby a líbánky, více než 90 hotelů nabízí výborné vybavení a služby, doporučuje se i návštěva lázní.

Mořský život kolem ostrova je velmi bohatý a barevný, potápění, šnorchlování, plavba v ponorce na dno moře - stojí zato vyzkoušet. Sportovní rybáři si zde také přijdou na své, lze ulovit žraloky, baracudy, velké tuňáky a další ryby. U hotelů jsou potápěčské základny, lze zajistit i výlety lodí a na katamaránu.
Jízda autem po ostrově nabídne zajímavý pohled do bohaté historie a kultury ostrova. Lze zde také jezdit na čtyřkolkách, na kanoích, na kajacích, v autíčkách atd. Na své si zde přijdou i milovníci dobrého jídla.

Baie du Tombeau (Zátoka Hrobu)
V minulosti zde ztroskotalo mnoho lodí a také se traduje, že je zde zakopán poklad.

Trou aux Biches
Nachází se zde nejstarší hinduistický chrám na Mauriciu, dále akvárium s mořskou vodou s rozmanitými druhy živočichů žijících v korálových útesech.

Grand Baie
Zátoka s osadou s množstvím ubytovacích zařízení, restaurací, kaváren a obchodů, jachetním klubem. Je zde i jeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově Royal Palm.

Ostrovy
Coin de Mire, Ile Plate, Ilot Gabriel, Ile Ronde, Ile aux Serpents, Ile d´Ambre.

Východ

V této části vane neustále jemná bríza a tvoří se zde dost velké vlny - ideální pro surfaře.
Kromě horského pásma - Bambu Mountains (Bambusové pohoří) - je zde rovina, kde se pěstuje hlavně cukrová třtina.

Mahébourg
Město s 20 000 obyvateli, jediné zdejší letiště, impozantní katedrála v novogotickém slohu, dva tamilské chrámy, Námořní muzeum, šestimetrová socha Budhy.

Jih

Pont Naturel - přírodní most ve skalním masivu vyhloubený vodou, délka 20 metrů.
Souillac - rybářské městečko, katolický kostel, hinduistický chrám, krásná pláž, ale kvůli silným proudům nevhodná ke koupání.

Black River Gorges National park byl založen v roce 1994 na ochranu zbývajícího lesa. Lze se sem dostat po stezce, která vede z Petrin - informačního střediska přes krásnou krajinu.

Chamarelské vodopády a Coloured Earth - přírodní lávové formace bez porostu, při dopadu slunečních paprsků způsobují minerální příměsi v půdě různé barevné efekty.

Západ

Nejhustěji obydlená část ostrova, na trase z letiště do Port Louis na sebe praticky navazuje sedm měst.

Curepipe - druhé největší město na Mauriciu s 80 000 obyvateli, botanická zahrada, bazilika St.Hélene, kráter Trou aux Cerfs.

Floreal - ,,nejlepší mauricijská adresa", bydlí zde bohatí lidé, v krásných koloniálních vilách jsou rezidence vyslanectví, možný je bezcelní nákup diamantů.

Vacoas a Phoenix - tvoří dvojměsto, kde každý čtvrtek a pátek konají trhy.
Quatre Bornes - 70 000 obyvatel, tamilské svátky včetně chůze po ohnivém koberci.
Rose Hill - kulturní vyžití, výstavy, koncerty segy a regge.

Mont du Rempart - skála označovaná jako ,,malý Matterhorn".

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.