Seychelly

Seychelská republika

Souostroví leží v západní části Indického oceánu. Tvoří jej více než 100 drobných ostrůvků roztroušených na ploše větší než 1 milion km2 v Indickém oceánu. Zemi navštíví ročně více než 125 000 návštěvníků. Ochrana přírody byla vyhlášena na 85% území státu.

Ostrovy jsou dvojího původu. Hlavní ostrovy Mahé, Praslin aj. představují podmořské výlevy žul s četnými skalami, ostatní jako ostrovy Amiranty, Coetivy, Providence, Aldabra, Farquhar tvoří malé ploché korálové atoly. Většina z ostrovů nemá vodu a sotva polovina je obydlena.
Ostrovy mají dostatek srážek a jsou pokryty bujným tropickým lesem s tvrdými dřevinami a palmami zvanými coco-de-mer, které kdysi rostly všude. Ostrovy jsou domovem vzácných obrovských i jiných druhů mořských želv, na korálových ostrůvcích nachází útočiště hojné ptactvo s endemickými druhy. Tento ostrovní ráj utrpěl kolonizací, ale v současnosti je považován za prvořadou turistickou atrakci.
Seychelly leží mimo cyklonovou zónu, což je činí celoročně bezpěčnými, ovšem od června do listopadu vane silný jihovýchodní vítr, který způsobuje vlnobití na některých plážích. Ve zbývajících měsících vanou severozápadní monzunové větry, které přinášejí déšť. Leden je měsícem nejsilnějších srážek, zatímco červenec a srpen jsou měsící nejsuššími. Teplota je celoročně konstantní, kolísá mezi 24 až 30° C.

Majitel ostrova MOYENNE Brendon Grimshaw podepsal smlouvu s ministerstvem pro životní prostředí a jeho ostrov by vyhlášen národním parkem. Ostrov se za dobu od jeho příchodu před 35 lety změnil, bylo tam jen pár stromů, nyní zde roste více než 40 endemických palem, žije zde 110 obrovských želv ve svém přirozeném prostředí a mnoho druhů ptáků.

 

Ostrovy:

Mahé je největším z ostrovů (27 kilometrů dlouhý a 3 až 8 kilometrů široký). Leží zde i hlavní město Seychell Victoria, nejvyšší hora Morne Seychellois a jedny z nejhezčích pláží v oblasti Beau Vallon Beach. Z ostrova Mahé je možno podnikat výlety na blízké ostrovy Moyenne Island, Round Island, Silhouette Island nebo St. Anne Marine National Park.

Praslin je druhým největším ostrovem a má možná nejpříjemnější atmosféru. Jeho délka je 12 kilometrů a v nejširším místě měří 5 kilometrů. Nejvyšší horou je Praslin Island Peak (367 m n.m.). Hlavní atrakcí je Vallé de Mai, kde roste neobvyklý druh palmy Coco-de-mer v počtu asi 4.000 kusů. Na tomto ostrově objevíte také několik krásných pláží, např. Anse Lazio. V okolí Praslinu je několik ostrovů, které lze navštívit, např. Curieuse Island, Couisin Island, Aride Island a především krásný a turisty nejméně navštěvovaný ostrov La Digue. Od Praslinu je vzdálen pouze 5 kilometrů.

Ostrovy ve skupinách Amirantes, Farquahar a Aldabra, jsou většinou pro turisty nepřístupné a pokud ano, tak jako extrémně drahé resorty a nebo na zvláštní povolení. Některé z těchto ostrovů obývá pouze několik stovek rybářů a vědeckých pracovníků. Ostatní jsou neobydlené, pouze na některých jsou vědečtí pracovnící pár měsíců v roce.

Bird Island patří k nejsevernějším ostrovům souostroví Seychelly, je to mladý korálový ostrov, který vznikl tak před 2000 - 4000 lety, zaujímá plochu jen 688 mterů, Mahé leží 111 km od něj. V roce 1776 kolem proplouvající loď hlásila, že ostrov byl pokryt ptáky. Ostrov nemá moderní vybavení, jsou tu klasické písečné pláže, jsou tu jen jednoduché chatky.

Seychelles Tourism Board potvrdil, že dvě místa byla zařazena do seznamu RAMSAR
(chráněná mokřada) – Mare Aux Cochons a Aldabra atoll. Nyní jsou celkem 3, další je Port Launay, od roku 2005. Věří, že se jim podaří dostat na seznam i další místa La Plaine Hollandaise, Vallée de Mai a Anse Lazio.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.