Středoafrická republika

Tak jak název evokuje, Středoafrická republika leží ve střední Africe, hlavní město je Bangui, celá je v tropickém pásmu. Sousedí na severu s Čadem, na východě se Súdánem, na jihu se Zaire a Kongem, na západě s Kamerunem. Jižní hranici tvoří řeka Ubangi, východní toky Nilu a Zaire.

Krajina je tvořena zvlněnými planinami v nadmořské výšce kolem 600-800 metrů nad mořem, důležitá jsou dvě pohoří na SZ Yada Massiv z žuly a na SV Fertit Hills. Půdu tvoří písek a jíl, země je dobře zavodňována dvěma řekami Ugangi a jejími přítoky na jihu a na severu řekou Shari a Longone. Největší řeky jsou Ubangi (1.300 km) a Sangha (1.400 km), obě se vlévají do řeky Zaire.

Nedočená džungle v srdci Afriky
Tato málo známá země má velký turistický potenciál, žije zde velké množství ohrožených druhů zvířat jako např. 2 druhy slona afrického, gorily a nosorožec černý. Desítky let politické nestability nepřispěly k rozvoji ekoturistiky. Od roku 2007 se vydávají malé skupinky do oblasti jihozápadní džungle Dzanga - Sangha. Tato chráněná oblast je místem, kde žijí gorily nížinné, další zvířata, která zde lze pozorovat jsou bongo, lesní antilopy, lesní bůvoli a poddruhy slona menší velikosti. Pozorování přírody z vyhlídky v parku je nezapomenutelným zážitkem.

 10 důvodů proč navštívit zemi:

1. C.A.R. je neobjevený ráj, opravdová Afrika

2.
 Buďte jedni z prvních lidí na světě, kteří objeví tajemství džungle na lesních mýtinách, kde lze pozorovat vzácnou faunu z džungle.

3. Národní park Dzanga-Ndoki - jeden z nejbohatších a nejméně porušených vlhkých tropických pralesů na zemi s obrovskou biodiversitou. Dzanga-Sangha rezervace je součástí této velké chráněné oblasti.

4. Výlet a stopování goril nížinných lze snadno podniknout v rezervaci Dzanga-Sangha.

5. Návštěva krásných vodopádů Boali Falls nedaleko hlavního města Bangui.

6. Plavba po řekách Oubangui a Sangha, tak jako první evropští průzkumníci v 19.století.

7. Turisté hledající tradiční kultury musí navštíit první obyvatelé C.A.R. Pygmeje Bayaka, je možné zorganizovat výlet za nimi do hluboké džungle a strávit s nimi alespoň jednu noc, tančit a zpívat - je to nezapomenutelný zážitek.

8. Kolem rezervace Dzanga - Sangha lze navštívit zajímavé komunity bantuských kmenů, kde se připravuje tradiční palmové víno pro místní spotřebu.

9. Dolly lodge je krásné klidné místo, kde můžete poslouchat zvuky džungle.

10. Severní oblast C.A.R. je pokryta křovinatou savanou, kde žije mnoho druhů zvířat, bohužel chráněné oblasti jako Parc de Saint Floris velmi zasáhlo v posledních letech pytláctví.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.