Tarangire

Tento park o rozloze 2.600 km2 leží 120 km od Arushi a sousedí s Tarangire Wildlife concession na severovýchodě.
Pojmenován je podle řeky Tarangire, která tudy protéká. Je charakterizován hustým porostem akácií a smíšeného lesa, rostou tu obrovské baobaby a palmy.
Nabízí stejné pozorování zvířat jako ostatní parky na severu. Dochází zde také ke každoroční migraci zvířat z Maasai Steppe během období sucha za vodou z řeky Tarangire. Během této doby je tu největší koncentrace zvířat v celé severní Tanzánii. Nejlepší doba pro návštěvu je od června do října, můžete tu také vidět velké krajty a velká stáda slonů, stěhovavé ptáky.
Během dešťů většina zvířat migruje na východ na Masaai Steppe, zebry a pakoně do Velké příkopové propadliny na severovýchod. Je tu velká koncentrace zvěře hlavně kolem řeky Tarangire.

V parku jsou dva kempy a Tarangire Sopa lodge na jihu a Tarangire safari lodge s výhledem na řeku - lodge jsou otevřené i pro denní návštěvníky.
Jsou tu i luxusní stanové kempy Oliverś camp, Swala Camp, Nomad Tarangire a Mawe Ninga tented camp a další u parku. Nejlepší čas pro návštěvu NP Tarangire je během suchých měsíců srpna, září a října, kdy zvířata hledají u řeky vodu. Teploty se během dne šplhají vysoko, v noci pak klesají.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.