Národní park Amboseli

Amboseli je známé svou krásou a množstvím zvířat, žije zde asi 35 lvů, 1.500 slonů a v okolí přibližně 35.000 Masajů se svými stády dobytka. 
Leží severně od Mt. Kilimanjaro na hranici s Tanzánií. Rezerevace byla vytvořena v roce 1968, národní park v roce 1974. Leží na ploše 392 km2 a tvoří část většího ekosystému Amboseli (3.000 km2). V době sucha je tu velká koncentrace zvířat.
Kolem se nachází 6 rančů patřící místním komunitám. Místní habitaty zahrnují otevřené pláně, porost akácií, křoviny, bažiny.
Je tu občasné jezero Lake Amboseli, které se naplňuje v období dešťů. . Podnebí je tu většinou suché a teplé, maximální teploty 33°C. Období dešťů duben-květen a listopad-prosinec. Hlavní cesta sem vede z Nairobi - přes Meshanani gate. Silnice je asfaltová k Namanga, ale z Namanga k bráně je ve velmi špatném stavu. Další silnice vede přes Emali na trase z Nairobi do Mombasy (Remito gate). Příjezd z Mombasy je hlavně přes Tsavo West přes Kimana gate. V parku je přistávací plocha u Empusel gate, další jsou u Kilimanjaro Bufallo lodge a v Namanga. Mnoho cest v parku je nesjízdných během dešťů, během sucha jsou cesty velmi prašné. Hlavní atrakce je Mt. Kilimnjaro, Mt. Meru, které můžete pozorovat z Observation Hill skýtající vyhled na celý park. 

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.