Keňa

Země je pojmenovaná podle nejvyšší hory Mount Kenya (Kirinyaga - Hora bělosti).
Nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy Keni jsou bezpochyby její národní parky a lze vybírat z mnoho možností safari - cestu je také velmi snadné naplánovat tak, aby zcela vyhovovala Vašim požadavkům.

V Keni je dobrá infrastruktura a mnoho různých zajímavých míst, která jsou relativně nedaleko od sebe a při jedné návštěvě Keni můžete navštívit tropické lesy, krásné pláže a pouště, vystoupat na hory a seznámit se s divočinou, či zažít safari na velbloudech v severní Keni.

Keňa je také ideálním místem pro romantickou dovolenou nebo i dovolenou s dětmi.

Lze si vybrat z mnoha možností od kempového safari po safari s ubytováním v luxusní lodgi.

K velmi odlehlým místům v Keni patří souostroví Lamu, na Lamu nejezdí auta, je to zde ještě zapomenutý ráj. Lamu určitě stojí za návštěvu, zvláště je to místo pro milovníky klidu a historie. Téměř celá populace souostroví vyznává islám.

Světová místa dědictví UNESCO
Parky Lake Turkana National Parks
Mount Kenya National Park/Přírodní rezervace
Lamu Old Town
Sacred Mijikenda Kaya Forests
Fort Jesus, Mombasa
Kenya Lake System in the Great Rift Valley

„Pole pole“ a „Hakuna matata“ jsou nejčastější výrazy (hned po pozdravu jambo), s nimiž se setkáte. Znamenají „pomalu“ a „žádný problém“. V Africe se nikam nespěchá a pokud Vám někdo slíbí, že něco udělá nebo přinese, rozhodně to neznamená hned teď.

Obyvatelé
V Keni žije mnoho rasově a kulturně odlišných skupin, běžně označovaných jako kmeny. Nejsou to uzavřené skupiny. Jejich územní prostor, vzhled, jazyk i tradice se vždy překrývaly a lidé se vzájemně mísili.
V posledních letech se etnická identita rozpadá a tradice jsou opouštěny. Oficiálně jsou všechna etnika rovnocenná, žádný kmen není nadřazený jinému. „Ke kterému kmeni patříš?“ bývá přesto první otázka při prvním setkání.
Nejpočetnějším kmenem jsou Kikujové (22 %), Luové (14 %), Luhjové (13 %), Kalenjinové (12 %,), Akambové (12 %), dále Kisiiové (Gusiiové 6 %), Meruové (6 %).
Pro zajímavost - populární Masajové tvoří pouhé 1,4 %. Dalšími kmeny jsou například Elmolové, Gabrové, Turkanové, Mijikendové, Pokotové, Rendilleové a Samburové.

Migrace zvířat 
Všichni znají velkou keňskou-tanzanijskou migraci, ale méně známá je každoroční migrace zeber a pakoňů od ledna do března, kdy stáda migrují ze severní Botswany do Makgkadikgadi Pans, je to druhá největší africká migrace savců.
Velké množství kopytníků a predátorů táhnou přes Kalahari pod dramatickou bouřlivou oblohou.

Adrenalinové zážitky v Africe
V Keni můžete zažít mnoho adrenalinových zážitků, patří k nim např. výstup na horu Mount Kenya, druhou největší horu v Africe, pětidenní trek na Point Lenana - třetí nejvyšší bod hory, spíše než na Batian nebo Nelion. Další možnosti treků jsou v Hell´s Gate NP ve Velké příkopové propadlině nebo Mount Poi na severu země. Kromě Lukenya - 40 km od Nairobi existuje v Keni dalších 200 cest v blízkosti Nairobi.
Potápění na korálových útesech
V lagunách mezi plážemi a útesy Indického oceánu je jedno z nejlepších míst na šnorchlování na světě. Lze se však také potápět v Indickém oceánu, kde žijí žraloci, delfíni a další mořští živočichové. V Keni si lze také udělat na mnoha místech kurs potápění PADI.
Raftování na divoké vodě
Zajímavé je raftování na hnědých vodách řeky Tana a Athi, které obě spadají z Centrální vysočiny, najdete zde stupěň obtížnosti peřejí 5, ale také poklidná místa. Řeka Athi protéká NP Tsavo East, takže zde můžete vidět nejen ptáky, ale také hrochy a krokodýly.

Další aktivity jsou: kite boarding, bungee jumping přes řeku Tana, lety balónem nad Masai Marou, plachtění nad plážemi a jízda na horském kole ve Velké příkopové propadlině.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.