Masai Mara

je největší park, který v Tanzanii přechází v NP Serengeti.
Je domovem kmene Masajů a také domovem Velké pětky (slon, bůvol, nosorožec, lev, leopard).
V září zde můžete pozorovat každoroční migraci ohromných stád pakoňů do NP Serengeti.
Kolem rezervace Masai Mara vznikají chráněné oblasti - např. Ol Kineyi, kde žije veká smečka lvů (asi 20 kusů), ale také sloni, žirafy, levharti gepardi a další zvířata na rozloze 6.700 hektarů.

Motorogi (egyptská husa) - 5000 hektarů u Olare Orok a další chráněné oblasti o rozloze 13.000 hektarů, které exkluzivně využívají společnosti Gamewatchers a Great Plains, Kicheche a Virgin. Všechny mají kempy o max. počtu 12 stanů a omezují počet aut a turistů.

Na severu - Mara North - o rozloze 32.000 hektarů soukromé chráněné oblasti mezi řekami Olare Orok a Mara, zahrnuje deset kempů, které patří k nejlepším (Elephant Pepper Camp, Saruni Mara, Serian camp, Acacia Valley camp, Offbeat Mara camp, Royal Mara safari lodge).

Masajové také obývají další chráněnou oblast Naboisho o rozloze 200 km2 u národní rezervace, kde je kempů jen sedm: Rekero Naibosho, Encounter Mara, Basecamp Wilderness, Basecamp Dorobo (pěší safari), Kicheche Valley, Ol Seki a Porini Mara.

Olare Orok tvoří 8.000 hektarů savany, asi nejlepší místo na světě na pozorování lvů, smečka si 50 kusů, jsou tu jen tři kempy Kicheche Bush camp, Mara Plains a Proini Lion Camp, i zde je počet aut omezen. Koiyaki Lemek group ranch na SZ - Saruni Mara safari lodge, Enonkishu - také privátní území komunity 9.700 hektarů na SZ, jen jedna lodge Mara Nubian. Ol Chorro - 6.900 hektarů u řeky Mara - 96 majitelů má zisk ze vstupu, je tu Mara Safari club a Acacia House.

V soukromých oblastech je méně aut, lze zde jezdit na safari i v noci a chodit i na pěší safari. Kempy jsou ekologické.

Celoročně nabízí Masai Mara a okolní oblasti vynikající pozorování zvěře, migrace může začít již od konce června a probíhá do října. I když je park známý díky migraci pakoňů, může nabídnout více, zvířata jsou tu celoročně, hlavní roli zde hrají velké kočkovité šelmy. Na okraji rezervace vznikají nová chráněná území, která mají omezený počet návštěvníků.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.