UGANDA - setkání s gorilami skupinová expedice

Při Vaší vysněné cestě za gorilami se podíváte do Kampaly, navštívíte Murchison Falls NP, vydáte se na trek za šimpanzi v pralesní rezervaci Budongo. Prohlédnete si i nosorožčí útulek Ziwa Rhino Sanctuary a nadchnete se výhledy na jezero Bunyonyi.
A teď si už připravte pořádné boty a pojďte s námi hledat gorily do Bwindi Forest NP!

V ceně zahrnuto: 

2 posádky, maximum osob 20
6 x snídaně, 6 x oběd, 6 x večeře
Transport ve vozech značek Mercedes-Benz nebo MAN

Není zahrnuto: 

Mezinárodní letenky
Spropitné
Nápoje
Položky osobních potřeb (prádelna atd)


PROGRAM: 

Začátek a konec v Kampale 

Den 1: Masindi - NP Murchison Falls 
Po příjezdu se setkáte s Vaším průvodcem a následně se vydáte do NP Murchison Falls. Je to jeden z nejlepších národních parků v Ugandě. 
Nachází se zde vodopád Murchison, který navštívíte. 
Po ubytování Vám průvodce představí program následujícího dne

Den 2: Masindi - Budongo Central Forest Reserve
Les Budongo je největším mahagonovým lesem ve východní Africe a je domovem velkému počtu šimpanzů. Dnes ráno se setkáme s místním průvodcem, který nás provede lesem. Budeme hledat šimpanze a další zvěř, čeká nás také plavba ve člunu v této rezervaci.
(protože trek za šimpanzi je limitován počtem 12 osob, bude skupina rozdělena do 2 - jedna vyrazí dopoledne a druhá odpoledne)

Den 3: Lake Mburo
Dnes přejedeme do Leopard Rest Camp, který leží na hranici Lake Mburo National Park.  Jezero Mburo je jedním ze 13 jezer tvořící dohromady zavodněnou plochu o 50km. Park patří mezi nejmenší v Ugandě a je domovem více než 350 druhů ptáků, dále zde žijí zebry, impaly, bůvoli, levharti, hroši, hyeny a mnoho dalších zvířat. Den 4:
 Gorily (Lake Bunyonyi)
Jezero Bunyioni je malé, ale atraktivní jezero se strmými srázy a množstvím ptáků, je obklopeno horami, jezero je známé hustou populací vyder a krásnými scenériemi. Zde budeme kempovat a další den se vydáme na cestu za gorilami. 

Den 5: Gorily (Lake Bunyonyi)
Dnes je volný den u jezera Bunyonyi a můžete si vybrat některou z fakultativních aktivit, nebo vyrazit do okolí na horských kolech. Gorily horské jsou vysoce ohrožený druh a jejich počet je asi posledních 650-700 jedinců na světě. Když navštívíme gorily, je to vynikající způsob, jak podpořit jejich budoucnost, peníze za povolení jsou věnovány na jejich ochranu. Velmi důležitou součástí ochrany goril je také projekt rozvoje místních komunit, které mění svůj postoj k divokým zvířatům a lidé začali zvířata spíše chránit, než pytlačit. Získání permitů je dost často nesnadné a jejich počet je omezen, pokud se nepodaří získat permity v Ugandě, pak další možnost je ve Rwandě nebo v DRC. Ceny permitů od 630 - 730 USD. 

Den 6: Gorily (Lake Bunyonyi)
Na výpravu za gorilami jsou vyhrazené dva dny, nicméně ve skutečnosti se za gorilami vypravíme jen jednou. Dva dny máme vyhrazené, aby se případně dostalo na všechny členy skupiny. Druhý den se tedy vydáme do vesnice Pygmejů, kde se dozvíte něco o kultuře a zvycích těchto lidí.

Den 7: Lake Bunyonyi - Kampala
Dnes pojedeme zpět do Kampaly, kde cesta končí.

Cena

od 26.800 Kč

+ permit na gorily (730 - 830 USD) + letenka dle nabídky + vízum do Ugandy předem on-line, 50 USD se platí na místě

Ubytování ve stanech
26.800 Kč

(poplatek za single 2.100 Kč)

Ubytování v chatkách
32.700 Kč

(poplatek za single 3.500 Kč)

Nevybrali jste si?

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s českým průvodcem.
Napište nám a sami se přesvědčíte.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.