Zájezdy

Společně s našimi africkými partnery jsme pro Vás připravili řadu programů pro cesty po Africe. 
Ať se rozhodnete pro některou z mezinárodních malých skupinek nebo větší skupinu vydávající se na kempové expedice; skupinu s ubytováním v hotelech/lodge; nebo se připojíte k jedné z plaveb se svými přáteli - vždy Vám garantujeme, že o Vás bude řádně a pečlivě postaráno. 

Vybírat můžete z cest níže uvedených, rozšířené volby jsou pak zde: 

http://www.mojeafrika.cz/zajezdy-souhrnne-zobrazeni-0_0_0

Filtrovat zájezdy:

Historická cesta Etiopií

Vydejte se s námi za historií a poznáním tajemných míst Etiopie, jakými jsou Lalibela, Axum, Gondar nebo Bahir Dar.

To nejlepší z Alžíru – 10 dní

Při této cestě Vám ukážeme nejen 4 okouzlující místa zapsaná na listině světového dědictví UNESCO, ale podíváte se i západně od hlavního města Alžíru, na pobřeží Středozemního moře či na sever k okraji pouště Sahary.

Za poznáním kmenů Jižního Súdánu 9 dní

Tato cesta Vás seznámí s jedinečnými kmeny Jižního Súdánu, navštívíte jejich vesnice a poznáte jejich tradiční způsob života, který i nadále odolává vlivům ze Západu.

Neznámý Jih & Východ Tanzánie a Mikindani

Jihovýchodní Tanzánie není tolik přehlcena masovým turismem a to ji činí přitažlivou právě pro ty z Vás, kteří upřednostňují osobní přístup a péči.

Pobřeží slonoviny - srdce západní Afriky 11 dní

Země zpřístupněná turistům teprve velmi nedávno Vám nabídne vše od liánových mostů po katedrály, poznejte masky i zasvěcující tance, lovecké osady i mrakodrapy Abidjanu, kakaové plantáže i zelené laguny!

Divoká Botswana 14 dní

Jedinečná příležitost jak poznat nejlepší parky v Botswaně, s malou skupinou maximálně 12 osob. Cesta začíná v Johannesburgu a končí na Victoriiných vodopádech.

DRC - Trek za gorilami v Kauzi Biega NP a návštěva útulku ve Lwiro

Poznejte nádheru NP Kahuzi Biega a vydejte se za gorilami, navštivte útulek pro šimpanze, opice a orangutany a nechte se unést panenskou přírodou v Demokratické republice Kongo.

Gabon - to nejlepší

Gabon se nachází na západním pobřeží centrální Afriky, má rovníkové klima a je jedním z posledních rájů na zemi. Časopis The National Geographic jej dokonce nazývá “The Last Eden of Africa”.
Vydejte se tam s námi a zjistíte proč …

SHARED UNIVERSE expedice

Nabízíme exkluzivní safari dobrodružství s aktivním zapojením do činností spojených s ochranou a péčí o volně žijící zvířata.
Jen několik lidí dostane šanci využít příležitost takového rozsahu a ZÚČASTNÍ SE TÉTO EXPEDICE!!!

Po stopách zvířat - Zimbabwe a Botswana - 16 dní

Poznejte kulturní a přírodní krásy Zimbabwe a Botswany - pozůstatky staré civilizace Great Zimbabwe, vodopády Victoria Falls, deltu řeky Okavango, slony v NP Chobe....To vše při jedné cestě!

Velká migrace v Keni s českým průvodcem

Safari v Keni s RNDr. Alešem Tomanem, zoologem, biologem a zároveň i předním českým ornitologem, který působil dlouhá léta v Zoo Jihlava.

Masai Mara a gorily

Přidejte se k mezinárodní skupince stejných dobrodruhů, jakými jste Vy. Podívejte se společně za zvířaty do národních parků, objevujte společně přírodu Keni a Ugandy a odneste si s sebou domů nezapomenutelné zážitky!

Tisíc pohledů na Madagascar 11 dní

Seznámení s Madagaskarem a navíc se 2 ochranářskými projekty (znovuzalesnění deštného pralesa Mitsinjo – Andasibe a školní projekt v Isalo – Ranohira). Mimo jiné se můžete naučit i tkát, plést koše a dokonce i vařit s místními obyvateli!

Madagaskar - za zázraky přírody

Vydejte se s námi poznat přírodu Madagaskaru od velké zátoky Diego, přes deštný prales Montagne d'Ambre, suché Tsingy d'Ankarana až po krásné pláže v Nosy Be!

Kde se Afrika potkává s Asií

Opusťte s námi na nějaký čas asfaltové silnice a ukážeme Vám to nejlepší ze západního, jižního, centrálního a východního Madagaskaru!!

15 dní v Malawi

Chcete-li doopravdy poznat Malawi - každý kout od Jihu k Severu, vydechnout úžasem při pohledu na jezero Malawi a nádhernou přirodu, poznat tamější kulturu a obohatit se o nevšední zážitky, vydejte se s námi na tuto cestu!

15 dní v Malawi a Zambii

Pojeďte s námi objevit to nejlepší ze severního Malawi i národního parku South Luangwa National Park zároveň!
Při této cestě poznáte to nejlepší z regionu od safari v Zamibi po lesy, čajové plantáže a krásný mys Maclear.

Safari na koních pouští a kaňonem

Poznat Namibii ze sedla na hřbetu koně? Úžasné safari, které Vás nadchne od začátku do konce - to prostě musíte zažít!

Klasický kaleidoskop

Projeďte se s námi po jedinečném pobřeží koster a některých oblastí Damaralandu. Nechte se překvapit rozdílem mezi zvířaty žijícími v poušti a těmi, co žijí v NP Etosha.

Nejzajímavější místa Namibie - 9 dní

Respekt budící moře nebo písek namibijské pouště, umění či působivá krajina Damaralandu, případně rozmanitost zvířat v divoké přírodě - to vše a ještě více Vám bude představeno ve vší své kráse při této cestě za nejzajímavějšími místy Namibie.

Kempové safari v Namibii 16 dní

Tato cesta zahrnuje všechna nejůležitejší místa střední a severní Namibie, ale vezme Vás také i mimo hlavní trasy. Vydejte se do této země společně s menší skupinou dobrodruhů z celého světa a nechte se unášet nevšedními zážitky.

Kaňony a pouště - 9 dní

Navštivte s námi vlnité duny Kalahari, skalnaté planiny a majestátní Fish River Canyon, velkolepé duny a neskutečné rašeliniště (vlei) namibijské pouště.

Výstup na sopku Nyiragongo a trek za gorilami

Vystopujte gorily v NP Virunga, dostaňte se na vrchol vulkánu Nyiragongo, přenocujte tam v dřevěném přístřešku a poznejte život v divoké přírodě DR Congo.

Svatý Tomáš a Principe 6d/5n

Navštivte s námi malé ostrovy Svatý Tomáš a Princův ostrov, jež mají mnoho co nabídnout. Nádherné pláže s průzračnou vodou, místní architektura, horská políčka, kávové a kakaové plantáže, rajský ostrůvek Rolas, tento tropický ráj Vás nezklame!

Dzanga Sangha NP 7 nocí

Fascinují-li Vás tajuplné tropické pralesy, připojte se k expedici do nedotčených deštných pralesů Středoafrické republiky. Rozlehlá oblast řídce obydlená kmenem Bantu a Pygmeji Vás určitě nezklame.

Na kolech křížem krážem Svazijskem

Využijte příležitosti a poznejte nejrůznější krásy, které Eswatini nabízí. Objevte všechna tajemství této africké země a na kolech se vydejte napříč její nádhernou krajinou.

Kempové safari v Tanzanii

Kempové safari je dostupné i při nízkém rozpočtu a určitě splní Váš sen poznat Tanzánii společně se skupinkou přátel z různých zemí světa!

Kempové safari v Tanzanii + přelet na Zanzibar

Safari v kempech v Tanzanii s přeletem na Zanzibar

Safari v Tanzanii (lodge) + přelet na Zanzibar

Safari v lodgích v Tanzanii s přeletem na Zanzibar

Machame Kilimanjaro

známá jako Whiskey Route, je náročnější šestidenní výstup s ubytováním ve stanech a začíná na bráně Machame, další den se jde do Shira Camp a Barranco Camp, pátý den dosáhnete vrcholku a šestý den sestupujete zpátky.

Marangu Kilimanjaro

Výstup na Kilimanjaro – nejvyšší horu východo–západního pásu 20 vulkanických hor v jižní části Velké příkopové propadliny. Je to nejvyšší samostatně stojící hora na světě a nejvyšší vrcholek Afriky.
Pro dobrodruhy je výstup na Kilimanjaro povinností.

Uganda - 13 dní kempové safari

Cesta za poznáním Ugandy a její nádherné přírody, života zvířat a přátelských obyvatel. V rámci malé skupinky objevíte tento kouzelný svět nedotčené přírody, v němž potkáte volně žijící gorily, šimpanze a další.

Safari za gorilami a šimpanzy v Ugandě

Hledáte dobrodružství? Navštivte Kibale forest a vydejte se na výpravu za šimpanzy, na lodi přeplujte kanál Kazinga v Queen Elizabeth NP a setkejte se osobně s gorilami v Bwindi Impenetrable NP!

Setkání s gorilami skupinová expedice

Tím největším lákadlem z této cesty jsou sice horské gorily, avšak vydáte se i za šimpanzi, poplujete na člunu, navštívíte vesnici Pygmejů, podíváte se do chovné stanice zvířata a mnoho dalšího!

14 dní v divoké Zambii

Poznejte tajemství divoké a nespoutané Zambie, kde při východu Slunce spatříte velmi plachou antilopu bahenní, při procházce mokřadou uvidíte člunozobce afrického a spaní pod hvězdami zůstane navždy ve Vašich srdcích!

Kanoí po Lower Zambezi

V této pětidenní cestě začínající i končící v Lusace zaměřené hlavně na nespoutanou a divokou řeku Zambezi se vzájemně propojí pobyt v divoké přírodě s pohodlím ubytování v luxusních lodgích podél břehů.

Stará obchodní stezka

Cesta, která Vás provede srdcem divokého kontinentu - od Zambie přes Malawi a dolů přes Mozambik do Jižní Afriky. Poznáte při ní místa, jimiž projížděli obchodníci od dávných dob!

Zimbabwe a Zambie 16 dní

Tato cesta za poznáním Zimbabwe a Zambie je především kempové safari s omezeným pohodlím, ale neomezeným dobrodružstvím. Pružnost a otevřená mysl jsou zde velmi důležité!

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.