UGANDA - 13 dní kempové safari

Hlavní body cesty: Kampala, rovník, NP Mburo, Bwindi nepronikutelný prales, trek za gorilami, NP Queen Elizabeth, stromoví lvi v Ishahsha, procházky vesnicí, vycházky za ptáky, trek za šimpanzy (v ceně), kanál Kazinga, měsíční hory Ruwenzori, vodopády Murchison + národní park, plavba po Albertově Nilu, pramen Nilu, útočiště nosorožců - Ziwa Rhino Sanctuary.

Fakultativně: Pramen řeky Nil, stopování nosorožců pěšky, návštěva vesnice Pygmejů, raft na Bílém Nilu, bungee jumping.

Cena zahrnuje: 

Doprava
Ubytování a strava
Vstupné, služby průvodce dle itineráře.

Je třeba mít s sebou spací pytel, ručník a polštář. Je třeba prevence malárie. Doporučená měna je US dolar. Cena zahrnuje dopravu, ubytování, jídlo dle rozpisu, vstupy, vybavení, služby profesionálního průvodce. Je třeba mít cestovní pojištění.

Program: 

Den 1: Entebbe - Lake Mburo NP (večeře)
Odjíždíme z Cassia lodge u Entebbe v 8.00 a vydáme se přes předměstí do rušného města Kampala, než začne naše cesta na západ. Po cestě navštívíme trh s bubny a s ovocem a zastavíme se na rovníku. Odpoledne přijedeme do NP Lake Mburo, známého svými zvířaty a velkou populací hrochů. Kempovat budeme na březích jezera.

Den 2: Bwindi Impenetrable Forest (snídaně, oběd, večeře)
Začneme den safari v autě nebo pěší safari a vyjedeme z parku přes zvlněnou krajinu s plantážemi banánovníků a stády dlouhorohého dobytka Ankole. Dnes odpoledne pojedeme náročnou horskou krajinou přes odlehlé vesnice často zahalené v mlze, do Bwindi Impenetrable Forest, kempovat budeme na kraji lesa.

Den 3 a 4: Bwindi trek za gorilami (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
V jednom z těchto dnů se zúčastníme hlavního bodu programu cesty - treku za gorilami. Rozdělíme se do malých skupinek a s místními průvodci vyjdeme hledat gorily, s nimiž pak strávíme hodinu. Počet permitů je omezen, proto zde zůstáváme dva dny, aby se na všechny účastníky povolení dostalo. Pokud jdou všichni na trek 4. den, pak 3. den navštívíme Lake Bunyoni. Jinak se čas tráví procházkami v lese a pozorováním jeho obyvatel.

Den 5 a 6: Národní park Queen Elizabeth - Ishasha (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Za sebou necháme hory a lesy a sjedeme na pláně NP Queen Elizabeth, kde strávíme dvě noci v kempu v odlehlém táboře. Kromě savců, plazů, ptáků je Ishasha známá svými stromovými lvy. Budem intenzivně hledat a pozorovat zvířata.

Den 7: NP Queen Elizabeth -  Rwenzori Mountains
Zabalíme stany a pojedeme podél celého parku přes les Maramagambo, kde uvidíme "Měsíčné hory." Po ubytování v kempu v místním kommunitním centru si uděláme procházku do několika venkovských vesniček a do lesa Rwenzoli. 5000m nad mořem jsou hory pokryté tropickým lesem a jejich vrcholky bývají též pokryty sněhem.Den 8: Murchison Falls NP (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vyrazíme a necháme za sebou hory a sjedeme do míst s čajovými plantážemi kolem Fort Portal. Dnes nás čeká dlouhá jízda po špatných cestách. Naším cílem je Kanyio - Pabidi kemp v NP Murchison Falls, tento kemp je veden Institutem Jane Goodallové a má dobré vybavení.

Den 9 - 10: Murchison Falls / Victoria Nile (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Brzy ráno vyrazíme za habituovanými šimpanzy, strávíme s nimi hodinu a pak se vrátíme do kempu. Poté se vydáme na Murchisonovy vodopády, úzká strž, jíž padá řeka Nil z výšky 40 m v Příkopové propadlině. Prohlédneme si vodopády, pak pojedeme po proudu, přejedeme Nil a užijeme si safari vyjížďku v severní části parku. Zde budeme také kempovat.

Den 11 - 12: Jinja (snídaně, oběd)
Dnes ráno máte možnost stopovat nosorožce (fakultativně), pak sbalíme stany a vydáme se na cestu do Jinja, kde strávíme poslední noc v relativním komfortu Adrift campu, večeře na vlastní náklady v restauraci.

Den 13: Jinja (snídaně)
Cesta končí dnes po snídani, ale řeka Nil nabízí raftování na divoké vodě - můžete si zde užít dobrodružství, vše je organizováno z kempu Adrift a aktivity jsou fakultativní, lze si zajistit další noc zde v kempu a jen třeba odpočívat u pramene Nilu. Rovněž zajistíme transfery.

Začátek cesty v Cassia lodge a konec v Adrift River Campu, lze zajistit ubytování před a po cestě, klienti na tuto cestu potřebují své spací pytle.

Cena

od 49.400 Kč

+ permit na gorily 618 USD (platí se na místě) + letenka dle nabídky + víza předem on-line nebo platí se na místě (50 USD)

Termíny odjezdů:
každou lichou neděli z Entebbe

termíny v prosinci 2020:
13.12. - 25.12.; 27.12. 2020 - 08.01.2021

Potvrzené termíny odjezdů pro rok 2021:
11.7.; 25.7.; 15.8.; 10.10.; 5.12

Nevybrali jste si?

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s českým průvodcem.
Napište nám a sami se přesvědčíte.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.