LIBANON – TO NEJLEPŠÍ Z LEVANTY s česky mluvícím průvodcem

PROGRAM

 • Fénické, antické, křesťanské a muslimské památky
 • Česky mluvící průvodce, odborník na Střední východ
 • Tyros (UNESCO)
 • Andžar (UNESCO)
 • Byblos (UNESCO)
 • Baalbek (UNESCO)
 • Údolí Kadíša s kláštery (UNESCO)
 • Hluboká údolí, cedrové lesy (UNESCO)
 • Skvělá gastronomie, báječná místní vína

 

CENA PROGRAMU: 35 700 Kč / osoba na dvoulúžkovém pokoji                                                                                  

CENA LETENKY: od 9 000 Kč / osoba včetně tax a poplatků

 

CENA PROGRAMU S LETENKOU: od 44 700 Kč / osoba na dvoulúžkovém pokoji                                                  

TERMÍNY PRO ROK 2024

- v případě dobrých bezpečnostních podmínek, které již na podzim 2024 očekáváme bychom vypsali termín zájezdu s česky mluvícím průvodcem na září 2024. Termíny s místním řidičem a aj mluvícími průvodci na archeologických lokalitách vám připravíme kdykoli po předchozí domluvě.

 

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

 • Upozorňujeme, že libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko či jakoukoli další zmínku o návštěvě Izraele – např. Jordánské hraniční razítko z jordánsko-izraelských hraničních přechodů!
 • Pořadí navštívených míst u každého zájezdu upravujeme průvodce dle aktuální situace na místě a času příletu a odletu skupiny. 
 • Výlet do Tripolisu uvádíme jako fakultativní z důvodu specifické politické situace v tomto městě a občas bývá pro turisty nedostupné.

 

V ceně programu zahrnuto:

 • organizace a příprava zájezdu
 • česky mluvící průvodce o celou dobu programu, odborník na daný region
 • doprava minibusem / autobusem
 • 8x ubytování v hotelu***/**** se snídaní
 • informační materiály a mapy / plánky

 

V ceně programu nezahrnuto:

 • mezinárodní letenka Praha–Bejrút–Praha, včetně tax a poplatků (cena cca 9 000 – 12 000 Kč / osoba)
 • vstupy dle programu (cca 100 USD)
 • spropitní pro místního řidiče (cca 70 USD / osoba)
 • jídlo a nápoje vyjma snídaně
 • vše co není uvedeno v „V ceně programu zahrnuto“.

 

Velikost skupiny:

11 – 14

POPIS ZÁJEZDU

Do Libanonu, který mí chyběl v mí cestovatelské „blízkovýchodní mozaice“ jsem se vydala na průzkum s přáteli v roce 2017. Okouzli mne svým nenápadným šarmem a ohronou historickou minulostí, u pesVydejte se se mnou do historicky nesmírně zajímavé země, kterou si nelze nezamilovat, i přes její nepříliš šťastný osud v moderních dějinách. Jezdím sem již mnoho let soukromě i jako průvodce, a tak bych vám ráda nabídla vydat se spolu se mnou do Libanonu, na zájezd, který patří k mým nejoblíbenějším.

Libanon vás okouzlí výjimečně přátelští lidé, malebné hory dosahujícími více než 3000 metrů, pláže na středomořském pobřeží a hlavně zcela jedinečné památky fénické, antické, křesťanské a muslimské, a to vše „ochucené orientálním kořením“ se špetkou „francouzského šarmu“. Na vlastní oči uvidíte perlu antiky helénistický Baalbek se svými pověstnými terasami a největšími kamennými bloky na světě, které kdy člověk opracoval a přemístil. Necháme se okouzlit pozůstatky raných křesťanských chrámů a nekropolí a přes islámské památky se na naší pouti dějinami dostaneme až ke středověkým křižáckým hradům z doby bojů Křižáků o Svatou zemi. Neopomeneme ani přírodní krásy a zajímavosti a nahlédneme i do současného života muslimských i křesťanských Arabů. Celou cestu si zpestříme skvělou kuchyní i báječným vínem, které zde začali pěstovat jako první již Féničané.

Po celou dobu zájezdu vám bude poskytovat erudovaný historicko-kulturní výklad česky mluvící průvodce. 

Doufám, že se již těšíte!

                            Za CK Stella Travel Sheila Singhová, produkční a průvodce                                                           

 

ITINERÁŘ

1. den:

Bejrút (Libanonu) - vyřízení vstupních formalit, transfer do hotelu.

2. den:

Malebné přístavní město Sidón (arabsky Saida): křivolaké malebné uličky středověkého krytého súku / trhu; muzeum a manufaktura na výrobu tradičního „olivového“ mýdla; pověstný křižácký „Mořský hrad“ ze 13. století, jenž je spojen kamenným mostem s pobřežím; zdařile renovovaný chán / karavanseráj Khan El Franj. Starověký Týros / Súr , starověké fénické město s jedinečnými archeologickými lokalitami al-Bass a al-Mina s římskými a byzantskými cestami, jedinečnými nekropolemi, monumentálním římským hipodromem (druhý největší svého druhu), kolonádami se vstupními bránami, pozůstatky středověkého města. Uvidíte i monumentální násep spojující ostrov s pevninou, díky kterému Alexandr Veliký město dobyl. 

3. den:

Cesta úrodným údolím Bikáa do městečka Baalbek , proslulého stejnojmenným chrámovým komplexem, který je nejzachovalejší i nejvýznamnější římskou lokalitou na Blízkém východě – obrovské monumentální antické chrámy, nevyšší antické sloupy, zdobné basreliéfy, vstupní brány atd.; umajjovský Andžar  – jediné dochované rozvaliny sídla chalífů z 8. století (paláce, obchodní třídy, lázně, mozaiky, kanalizace atd.); vinařství Ksara – nejstarší a nejznámější libanonské vinařství, které dodnes využívá rozsáhlé jeskynní komplexy ke zrání vína, degustace vína

4. den:

Malebné horské městečko Bšarré, rodiště proslulého básníka Chalíla Džibrána: návštěva jeho muzea, umístěného v bývalém klášteře včetně jeho působivé hrobky vytesané do skály. Proslulé libanonské cedry v rezervaci „Cedars of God“. Cestou monumentální výhledy na údolí Kadíša, ve kterém je skryto mnoho klášterů, jejichž stáří může být až 2000 let. Návštěva nejkrásnějšího z nich, kláštera Dér Már Antonios Kozahjá z 11. století (jeskyně šílenství, nejstarší tiskařský lis na Blízkém východě apod..).

5. den:

Byblos / Jbail  – starobylý fénický přístav, nejdéle trvale osídlené město světa: okázalý archeologický areál s chrámy z 5. století, nekropole, divadlo, hradby, zdařile zrestaurovaný křižácký hrad obehnaný vodním příkopem, procházka po středověkém centru města s malebným súkem. Jeskynní komplex Jeita – velmi působivé krápníkové jeskyně, kde nalezneme i největší dosud známý stalaktit. Vesnička Harrísa se sochou Panny Marie Libanonské, která se tyčí vysoko nad Džúníjskou zátokou, exteriéry proslulé moderní betonové brutalistické katedrály, kostely a katedrály nejrůznějších církví rozesetých po okolních kopcích.

6. den:

Bejrút Place de l'Etoile a okolní vládní čtvrť: parlament, Hodinová věž, sídlo premiéra Grand Serai, hlavní maronitská katedrála sv. Jiří, mešita Mohammada al Amína včetně interiéru a hrobky Rafíka Harírího, řecká ortodoxní katedrála sv. Jiří, interiéry mešity al-Omari (původně kostel Sv. Jana Křtitele ze 12. století přestavěný mamlúky), antické vykopávky včetně římských lázní. Náměstí mučedníků. Malebný palácový komplex Beiteddine, který postavil emír Bashir Shihab II. v 18. století, sbírka jedinečných mozajek z Jehy. Malebné městečko Deir el-Qamar v pohoří Šúf, historické hlavní město, sídlo drúzských vládců od 16. století (mešita emíra Fakhreddina Maanského, palác emíra Younese Maanského, část interiérů Hedvábného chánu a Fakhreddinova paláce, seraj emíra Youseffa Chéhaba, maronitský kostel Panny Marie z hory).

Pozn.: velmi zdařilé libanonské Národní muzeum, se skvělou sbírkou archeologických nálezů z celého Libanonu: kromě jiného největší sbírka sarkofágů ve světě, jedinečné fénické stély, dochované křesťanské mumie z období středověku, antické sochy a jedinečné mozaiky navštívíme v příletový nebo odletový den, tedy dle aktuálního letového řádu. 

7. den:

Volný program / rezervní den: možnost koupání ve Středozemním moři či dle aktuální bezpečnostní situace celodenní výlet do Tripolisu / Tarábulusu, proslulého arabskou architekturou: Citadela Raymonda de Saint-Gilles, Velká mešita al - Mansúr, exteriéry madras v mamlúckém a otomanském stylu, hammámy, středověké arabské súky včetně mýdlového. Baklava v nejslavnější libanonské cukrárně „Hallab 1881“. 

8. den:

Odlet z Bejrútu.

Pozn.: v případě zájmu, lze program lze prodloužit o několik dnů v plážovém resortu u Středozemního moře.

Pozn.: pořadí prohlídek určuje na místě průvodce dle aktuální situace na místě.

Cena

od 33 500 Kč

Nevybrali jste si?

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s českým průvodcem.
Napište nám a sami se přesvědčíte.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.