Adrenalinové sporty

Na mnoha místech v Africe můžete mít adrenalinové zážitky jako nikde jinde na světě.

Zde je několik ukázek:

Horolezectví - Ruka Fatimy (Hand of Fatima) - Mali
Dramatický horolezecký výstup na skalnaté věže. Skála je tvořena tvrdým kamenem s prasklinami, je tu asi 50 možných cest.
Nejdůležitější je vybrat si cestu, která je ve stínu, neboť i ve stínu teplota dosahuje až 35°C.
Je to jeden z nejdramatičtějších výstupů v Africe.

Jízda na kanoi - Trou de Fer - Réunion
Réunion patří k nejlepším destinacím v Africe na kanoistiku. Vulkanický původ vytvořil tento nádherný zelený ostrov s velkými stěnami, vodopády a neuvěřitelně průdkými srázy a krátery.
Skály zde vytvořily koryta dramatických vodních toků.
Je třeba dávat pozor hlavně v období dešťů od listopadu do března. Železná díra - Iron Hole nebo Trou de Fer je masivní rameno řeky Caverne prudce padající dolů asi 1.000 metrů na 3 km.
Jsou zde masivní vodopády a úzké kaňony.

 

Horské výstupy - Ruwenzori pohoří - Uganda
Patří k nejnáročnějším horským trekům v Africe. 
Margeritha Peak na Mount Stanley je největší ledovcová oblast na kontinentě ve výšce 5.109 metrů, třetí nejvyšší v Africe. Další čtyři okolní vrcholy také dosahují výšky 4.000 metrů. 
Ruwenzori nabízí náročné horské výstupy v afro-horské vegetaci s lobeliémi a vysokými stromy, šimpanzy a velkými lesními žábami, levharty a lesními slony, ptáky. 
Na výstup potřebujete nejméně jeden týden. 
Je zde chladno, vlhko, blátivo i během tzv. období sucha.

Visuté lávky v Kakum Forest - Ghana
Jedinečné visuté lávky - 35 metrů dřevěných lávek zavěšených na lanech a kabelech více než 30 metrů nad zemí. Je tu sedm oddělených částí, které spojují koruny stromů a uvidíte tak deštný prales z výšky. Mezi obrovskými zelenými korunami stromů můžete mít závrať, uvidíte zde motýly, opice, různé druhy ptáků a hmyzu.

Potápění za žraloky - Aliwal Shoal - KwaZulu-Natal - Jižní Afrika
Žralok tygří je velkou atrakcí v Aliwal Shoal. Dobrá viditelnost tu je od února do začátku června. Potápět se dá z Protea banks na jihu od Shoal off Shelley Beach. Musíte zde počítat s velkými proudy a mnoha druhy žraloků. Místo je tedy vhodné pouze pro pokročilé potápěče. Žraloků je tu opravdu velké množství, někteří potápěči viděli i 200 kusů během jednoho ponoru.

Dungeons - Západní Kapsko - Jižní Afrika
Na jihu afrického kontinentu každoročne probíhá souboj člověka s obrovskými vlnami u poklidného rybářského městečka Hout Bay. Surfování na vlnách pod Sentinel peak je velmi dramatické.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.