ZANZIBAR - Vaše vstupenka do ráje

Představte si lagunu s téměř nehybnou hladinou, pozvolným vstupem do vody po jemném písku na mořském dně, stále příznivým větrem, výhledem na kilometry bělostných pláží omývaných tyrkysově modrou vodou se stálou teplotou 32ºC, lemovaných palmami. 
Korálové útesy a formace obklopující ostrovy Unguja a Pemba jsou domovem mořských živočichů, kam se prostě musíte vydat.

TAK TO JE ZANZIBAR - ideální destinace pro kajtování, potápění, surfování. 

KITING (kajtování)
Kitová sezóna na Zanzibaru je 2 x ročně- od zhruba poloviny prosince do konce února a od poloviny června do čtvrtky září. 

Jambiani -
centrum na východním pobřeží (jediné v okolí 4 km), perfektní pro začátečníky a středně pokročilé. Korálové útesy nabízí také dokonalou příležitost pro šnorchlování.

Paje – zde naleznete několik kite center (některá nabízí i možnost úschovy vybavení)
PAJE BY KITE**KITE CENTER ZANZIBAR**KITE PARADISE 

POTÁPĚNÍ
Díky dobré viditelnosti až do 60 metrů a stabilní teplotě vody po celý rok si můžete potápění užívat v kterémkoliv období. 

CYKLISTIKA 
Jízda na kole po Zanzibaru se nedá s ničím srovnat.
Dostanete se lehce do města, vesnic, na pláže a při své jízdě můžete kdykoliv zastavit a věnovat se i dalším aktivitám jako je šnorchlování, plavání s delfíny, či jen bezstarostnému procházení se v písku a plavání v moři. 

Výlety:

1. Spice tour
Dozvíte se mnoho nejen o koření, ale také o různých bylinách a jejich tradičním použití v medicíně, kosmetice, kuchyni. Máte možnost si také velmi levně koření a různé oleje s kořením nakoupit.

2. Prohlídka historického města Stone Town 
- dr.Livingstone House, Palace Museum, arabská pevnost, trhy, aleje, zdobené dveře, mešity, dvě katerdály.


3. Plavání s delfíny - Kizimkazi
V oblasti Menai u jižního cípu Zanzibaru našli místní rybáři lukrativní práci jako průvodci. Mohou nabídnout něco speciálního - v místních vodách jsou často delfíni, kteří si rádi hrají s lidmi. Je to sen mnoha lidí si s delfíny zaplavat, zdejší průvodci najdou delfíny téměř vždy. Malá rybářská loď vás vyveze z pláže Kizimkani ráno, ploutve a brýle jsou již připraveny. Jakmile delfíny uvidíte, můžete skákat do vody a s delfíny si zaplavat.

4. Návštěva Jozani Forest - vzácná opice Red colubus a další zvířata, pěkné stezky, zajímavá fauna a flóra.

5. Návštěva vzdálených ostrovů - Island trip - z hotelu na malé ostrůvky Miwi Nianembe, Kwale v chráněné oblasti Menai Bay, lze vidět z plachetnice delfíny, dobré šnorchlování, velmi pěkný lodní výlet s občerstvením.

6. Uzi Island tour - vzdálený ostrov, těžko přístupný, žije zde 6000 lidí kmene Uzi, dosažitelný pouze při odlivu, nedotčená příroda, ještě neprozkoumané místo.

7. Plavba lodí na Prison Island - vězení otroků, leží v blízkosti Stone Town, jsou zde želvy ze Seychell, krásné místo na potápění, čerstvé ryby.

8. Rybaření s místními rybáři - opravdové dobrodružství.

 

 Nevybrali jste si?

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s českým průvodcem.
Napište nám a sami se přesvědčíte.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.