SHARED UNIVERSE expedice

 

SHARED UNIVERSE je projekt, jenž pomocí výzkumu a udržitelnosti zdrojů, ekoturistiky a osvěty získává a vynakládá finanční prostředky na ochranu kriticky ohrožených druhů v Jihoafrické republice.

Díky těmto expedicím se aktivně zapojíte do činností spojených s provozem rezervace a stanete se přímými účastníky dění.
Bok po boku zkušených profesionálů a specialistů přidáte ruku k dílu a při společné práci poznáte pravou africkou nespoutanou divokou přírodu. A nejenže zažijete jedinečnou dovolenou, ale vrátíte se domů s vědomím, že jste pomohli zlepšit či dokonce zachránit životy afrických zvířat!

Cena zahrnuje: 

1 týden ubytování s plnou penzí dle programu
Veškeré aktivity v rezervaci 
1 návštěva wellness centra

Cena nezahrnuje: 

Mezinárodní letenky
Cestovní pojištění
Položky osobního charakteru (prádelna, cigarety, alkohol, ...)


 • „Elephant Bull Introduction“ (Začlenění sloního samce)
  Ubytování – Mapesu Wilderness Camp https://mapesu.com/

  V průběhu měsíce dubna je v programu zařazení nového člena sloního stáda. Aktuálně je totiž v rezervaci pouze jediný sloní samec, což v důsledku znamená sloní matriarchát. Kromě jiného není ani v silách tohoto jedince postarat se o všechny dospělé samice, proto mu bude poskytnut pomocník.
  Během Vašeho pobytu o Vás bude pečováno v MAPESU WILDERNESS CAMP.
  Luxusní ubytování a gurmánské zážitky jsou zde samozřejmostí, každý safari stan je klimatizovaný a zahrnuje předsíň, úložný prostor, velkou a pohodlnou postel, privátní koupelnu/záchod.

 • „Tracking Collar Replacement“ (Výměna obojku se zaměřovacím zařízením)
  11.07. - 18.07. 2020
  Ubytování - Mopane Bush Lodge https://mapesu.com/accommodation-mopane-luxury-lodge/ či  Mapesu Trails Camp

  Díky spolupráci s Endangered Wildlife Trust (Spolku pro ochranu ohrožených zvířat), žije v Mapesu Private Game Rezerve i několik jedinců psa hyenovitého a geparda štíhlého.
  Oba dva zvířecí druhy se pohybují v širokém revíru a kvůli tomu jim bylo nasazeno telemetrické zařízení napomáhající získávat údaje o jejich pohybu, způsobu života a které případně upozorní na potřebu poskytnutí pomoci.
  Energie baterií v přístrojích však nevydrží navždy a také obojky časem mohou být těsné, jak zvířata rostou.
  Tato expedice Vám umožní asistovat při odborném uspávání vybraných zvířat, následné výměně jejich obojků a jejich vypuštění zpět do volné přírody.
  Během Vašeho pobytu budete bydlet v luxusní 4-hvězdičkové MOPANE BUSH LODGE 
  Ubytování je v privátních dvoulůžkových zastřešených chatkách. Součástí každé je veranda, privátní koupelna a venkovní sprcha.

 

 

 

 • „Rhino Collar Replacement and Introduction“ (Výměna obojku se zaměřovacím zařízením a vypuštění nového nosorožce)
  12.08. - 19.08. 2020
  Ubytování - Wilderness Camp https://mapesu.com/accommodation-wilderness-tented-camp/

  Podstatou projektu „Shared Universe“ je pokračování v péči o 2 druhy nosorožců žijících v Africe. První nosorožci se do rezervace dostali na začátku roku 2019 a jedna ze samic by měla přivést na svět mládě v první čtvrtině roku 2020.
  Mapesu Private Game Reserve dokáže pojmout až 18 dospělých nosorožců (6 samců a 12 samic).
  Hlavním bodem Vaší expedice bude asistovat při vypuštění nového jedince do rezervace. Stanete se asistentem při uspávání několika nosorožců, výměně jejich obojků s telemetrickým zařízením a GPS vysílačů umístěných v jejich rozích (tyto vysílače slouží při získávání informacích o pohybu na pozemku a jsou nedocenitelným pomocníkem v boji s pytláky).
  Chladnější a sušší měsíce v srpnu jsou ideální dobou pro stanové safari a Vaším dočasným domovem se stane tábor uprostřed stepi Mapesu (trails camp) a luxusní stany v MAPESU WILDERNESS CAMP.

 • „Mapesu Game Count“ (Počítání zvířat v Mapesu rezervaci)
  03.10. - 08.10. 2020
  Ubytování - Mopane Bush Lodge https://mapesu.com/accommodation-mopane-luxury-lodge/

  Aby se zjistilo, zda zvířata v privátní rezervaci Mapesu prospívají a nepřesahuje-li jejich počet kapacitu rozlohy pozemku, je pravidelně 2 x za rok organizováno jejich velké sčítání.
  Celkový součet zeber, vodušek, pakoňů žíhaných, přímorožců jihoafrických, impal, antilop losích, kudu velkých a žiraf za poslední 4 roky vzrostl z 483 na 1103. Sčítání v roce 2020 tedy prokáže, jestli právě letos dosáhne očekávané optimální možství.
  Součástí sčítání je využití vrtulníku, kdy budete spolu s profesionály počítat zvířata z výšky.
  Ubytování bude zajištěno v luxusní 4* MOPANE BUSH LODGE  
  V privátních dvoulůžkových zastřešených chatkách, jejichž součástí je veranda, privátní koupelna a venkovní sprcha, se budete cítit jako v africké pohádce.

 

Cena

od 120.000 Kč
„Mapesu Game Count“ (Počítání zvířat v Mapesu rezervaci)
 

03.10. - 18.10. 2020

Nevybrali jste si?

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s českým průvodcem.
Napište nám a sami se přesvědčíte.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.