MADAGASKAR - mezi Afrikou a Asií

RÁMCOVÝ PROGRAM

 • NP Ranomafana, NP Isalo, NP Andasibe
 • Lemuři, baobaby, chameleoni – unikátní fauna a flóra
 • Královský vrch Ambohimanga (UNESCO)
 • Fakultativní prodloužení o NP Tsingy de Bemaraha (UNESCO) a jediná možnost jak spatřit proslulou "Avenue deb Baobabs"
 • Horský deštný prales s vodopády
 • Velikost skupiny 4 - 8 pax

 

CENA ZÁKLADNÍHO PROGRAMU: od 68 700 Kč / osoba / dvoulůžkové ubytování

- min velikosti skupiny 4 pax

- cena základního programu nezahrnuje cenu letenky a fakultativní prodloužení o NP Tsingy de Bemaraha  

CENA ZÁKLADNÍHO PROGRAMU S LETENKOU: od 90 700 Kč / osoba / dvoulůžkové ubytování

PŘÍPLATEK ZA JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJ: 8 900 Kč / osoba

CENA LETENKY: od 22 000 do cca 25 000 Kč / osoba, včetně tax a poplatků  

CENA VÍZA: cca 35 EUR / osoba, platí se při příletu na letišti   

FAKULTATIVNÍ PRODLOUŽENÍ O NP TSINGY DE BEMARAHA (UNESCO) : od 28 700 Kč / osoba

- fakultativní prodkoužení o NP Tsingy de Bemaraha

- cena za prodoužení se dynamicky mění vzhledem k velikosti skupiny, prodloužení je bez českého průvodce

- příplatek za jednolůžkový pokoj při fakultativním prodloužení: 5 600 Kč / osoba

 

TERMÍNY PRO ROK 2024:       

 • 3.6. - 17.6. 2024
 • 30.9. - 14.10. 2024                               

 

V ceně programu zahrnuto:

 • česky mluvící průvodce
 • místní stopaři dle potřeby
 • přelet Tulear - Antananarivo
 • veškeré transfery dle programu 
 • 12x turistický hotel / bungalov / chata (standard 3*)
 • 12x snídaně
 • kompletní vstupné do NP a rezervací dle programu
 • vstupné do místních manufaktur dle programu apod. 
 • pěší safari dle programu
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

 

V ceně programu nezahrnuto:

 • letenka vč. všech poplatků Praha / Vídeň – Antananarivo – Praha / Vídeň, cena od cca 22 000 Kč / osoba)
 • madagaskarské vízum 35 EUR /osoba 
 • bakšiš pro místní rangery a lokální průvodce, další tipy cca 60 EUR / os.
 • fakultativní program a aktivity
 • jídlo a nápoje vyjma výše uvedeného
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu ze zdravotních důvodů
 • vše co není uvedeno v „V ceně programu zahrnuto"

 

Očkování a zdravotní příprava:

- doporučujeme před odjezdem absolvovat standardní lékařskou prohlídku a kontrolu u zubaře

- ostatní doporučená očkování: platný tetanus, žloutenky A + B, meningokokové nákazy

Velikost skupiny:

-         4 - 8 účastníků

ITINERÁŘ:

1. – 2. den

Letecky Praha – Antananarivo (Madagaskar). Ubytování v hotelu ve městečku Ivalo. Dle aktuálního času příletu prohlídka města. Exteriéry tzv. Královnina paláce - symbol malgašské identity, exteriéry „Prime Minister’s Palace“. Fakultativně královský vrch Ambohimanga  - královské město, pohřebiště a soubor posvátných míst.

Pozn.: prohlídka Antananariva může být rozdělena do několika dnů, vždy tím vyplníme čas v přeletové dny.

3. den

Přejezd na východ ostrova, velmi úrodná část země, zelená krajina s bujnou vegetací, vlhkým klimatem a s mnoha původními pralesy a jezery. Cestou malebná rýžová políčkaSoukromá záchranná stanice Pyereras, sloužící k umělému odchovu plazů, chameleonů a dalších zvířat, která si zde zblízka prohlédneme. Jedinečná možnost vidět z absolutní blízkosti různé druhy chameleonů. 

4. den

Pěší sfari v NP Andasibe s tropickým deštným pralesem a bohatou endemickou faunou a flórou, setkáni s mnoha druhy lemurů, včetně největšího lemura indri indri, různé druhy chameleonů i ptáků, orchidejový park. Odpoledne zastávka v soukromém parku Vakona s habituovanými lemury, skvělé fotografické možnosti. Procházka rezervací s krokodýli nilskými. 

Fakultativně možnost nočního safari v NP Andasibe či  jeho okolí, při kterém můžete pozorovat noční druhy lemurů např. lemur myší a další noční zvířata. 

5. den

Odjezd přes Antananarivo na jih, cestou výhledy na rýžová políčka, tzv. lavaky - unikátní druh eroze okolních kopců. Městečko Behenjy, proslulé produkcí "foie gras" – fakultativní oběd v restauraci zaměřený na ochutnávku místních kachních specialit. Dojezd do Antsirabe – elegantní lázeňské město kmene Betsileo, centrum těžby a zpracování polodrahokamů, slavné pestrobarevné rikši „pousse pousse“. Návštěva lapidária s polodrahokamy, návštěva dílny na opracování rohů zebu (domestikovaná forma indického poddruhu pratura) či dílny zpracovávající listy palmy rafie. Dobrá možnost nákupu rukodělných výrobků. 

 

6. den

I dále nás cesta povede na jih zelenou krajinou s hustými borovicovými a eukalyptovými lesy, přes vesnice kmene Zafimaniry s domy se zdobenými okenicemi a vyřezávanými balkónky až do města Ambositra – střediska řezbářské výroby na celém Madagaskaru. Návštěva řezbářské dílny zpracovávající palisandrové, růžové i ebenové dřevo, dojezd k NP Ranomafana.

7. den

NP Ranomafana vévodí řeka Namorona, jejíž přítoky vytvářejí množství peřejí a vodopádů padajících z okolních prudkých zalesněných svahů a propůjčujících tomuto místu tajemný a divoký nádech. V tropickém deštném lese zde žije na 12 druhů lemurů - včetně vzácného lemura zlatého a vzácného lemura bambusového, endemičtí ptáci, motýli a plazi. Pěší túra do nitra pralesa. Fakultativně možnost relaxace v horkých pramenech nebo možnost nočního safari (doporučuji!). 

8. den

Výhled na vodopády na řece NamoronaProhlídka města Fianarantsoa (Fianar) centrum křesťanské víry, centrum jezuitů s několika katedrálami a mnoha kostely, hlavní město kmene Betsileo. Návštěva okolních vinic s fakultativní degustací vínaVesnice Ambalavao se zdobnými domy, manufaktura na výrobu hedvábí a ručního papíru. Krajině vládnou rýžové terasy na úbočích hor zdobené prameny, jejichž voda obklopuje plantáže. Geografické rozhraní mezi zelenou vrchovinou a suchou jižní částí ostrova, jež tvoří úpatí pohoří Andringitra. 

9. den

Rezervace Anja s lemury kata, kterých zde žije přes 300 kusů. Malebné žulové skalní útvary. Ihosy – hlavní město pasteveckého kmene Bara, jehož životní rituály jsou neodmyslitelně spojeny se zebu (druh skotu). Noc u pohoří Isalo.

10. den

NP Isalo, proslulý svými bizarními geologickými útvary vzniklými erozí pískovcových skal, hluboké kaňony s přírodními jezírky, barevné lišejníky, endemické rostliny. Pěší výlet kaňony parku s pozorováním lemurů, včetně nejznámějšího lemura kata.

11. den

Vesnička Ilakaka, proslavená těžbou safírů, bude-li možné prohlídka safírových dolů. NP Zombitse se suchým opadavým lesem a s mimořádně velkým množstvím druhů ptactva, lemuři sifaka. Pestře zdobené hrobky kmene Mahafaly, které jsou roztroušené po okolní krajině. Městčko Tulear, místí trh dojezd do Ifaty.

12. den

Malé přímořské letovisko Ifaty – odpočinek a relaxace na pobřeží Indického oceánu, možnost koupání a šnorchlování. Prohlídka parku Reniala s jedinečným ekosystémem tzv. trnité buše, jenž patří k tomu nejcennějšímu, co můžeme na ostrově vidět (baobaby, sukulentní pryžce, aloe, kalanchoe, euphorbie, pachypodia apod.). Ve zbývajícím čase koupání a relaxace u moře.

13. den

Přelet do Antananariva, dle aktuálního času přeletu pokračování v prohlídce hlavního města. 

14. - 15. den

Návrat domů. 

FAKULTATIVNÍ PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NP TSINGY DE BEMARAHA (UNESCO):

14. - 15. den

Přelet do Morondavy – fakultativní prodloužení základního programu o tzv.“velké tsingy“,  NP Tsingy de Bemaraha. Nejprve navštívíme rezervaci Kirindy, kde podnikneme večerní safari, na kterém se pokusíme pozorovat vzácnou největší šelmu na Madagaskaru – endemickou fosu, která je postrachem lemurů. Brzké ranní safari v rezervaci Kirindi se zaměřením na ptactvo a první lemury. Téměř celodenní přejezd do oblasti tsing přes Tsimafany, les baobabů, trajektem do Belo a díle do Bekopaky, v hlubokém vnitrozemí Madagaskaru, vstupní brány k tsingám.

16. den

NP Tsingy de Bemaraha - bizarní šedá vápencová krajina plná špičatých, jako břitva ostrých útvarů oživuje zeleň podivuhodných rostlin, je zde mnoho jeskyní i hlubokých propastí. V tomto labyrintu jsou visuté lávky, železné stupy, žebříky a lana, které budeme během našeho výletu používat. Jedinečnou flóru tvoří suchý opadavý listnatý les, různé druhy aloí, baobaby, delonie královská, pachypodium, orchideje. Z fauny zde žijí chameleoni, mnoho druhů ptactva a sedm druhů lemurů.

17. den

Návrat do Morondavy, překročení řeky Manambolo a dále po polní cestě. Zastávka v Belo sur Tsiribihina, kde místním trajektem přeplujeme řeku Tsiribihina do Tsimafany. Odtamtud ještě několik hodiny cesty.  Proslulá baobabová alej baobabů Grandidérových, jejichž stáří je až 800 let a jsou jedním ze symbolů Madagaskaru. Přelet zpět do Antananariva.

18. - 19. den

Přelet z Morondavy zpět do Antananariva.  

 

 

 

Nevybrali jste si?

Ceny zájezdů na míru jsou často levnější než skupinové zájezdy s českým průvodcem.
Napište nám a sami se přesvědčíte.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.