Potápění v Africe

10 nejlepších míst na potápění v Subsaharské Africe


Afrika je známá díky safari, a
le někteří si myslí, že lvi jsou kočičky ve srovnání s keporkaky o velikosti autobusu. Africké potápění není jen o mořské megafauně, můžete tu vidět hejna velkých predátorů, hravé lachtany, bizardní cichlidy a mnohem více. Zde uvádíme 10 nejlepších míst.

 

1. Potápění v kleci s velkým bílým žralokem
- Kapské Město, JAR (na světě žije už jen asi 3000 těchto predátorů a Vy se k nim můžete dostat z bezprostřední blízkosti)

2. Šnorchlování s delfíny
- Kizimkazi - Zanzibar
(z nějakého důvodu mají delfíni rádi toto pobřeží na jihu Zanzibaru, jsou velmi hraví, odpoledne je tu méně lidí)

3. Malá stvoření
- Pemba, Tanzanie
 
(v podvodním světě kolem Pemby bují život, můžete tu vidět mořské slimáky, různé druhy garnátů, na severu Pemby je akvárium)

4. Žraloci velrybí
- ostrov Mafia, Tanzánie
(největší ryba oceánu se zde shromažďuje ve velkém počtu od listopadu do února, živí se planktonem, nikdy na něj nesahejte)
 
5. Potápění za žraloky
- Aliwal Shoal, JAR
(pokud se žraloků bojíte, vyhněte se tomuto místu, jsou zde hejna žraloků až o 50 kusech, s podvodní kamerou se zde dá dobře fotografovat)

6. Manta Rays
- Tofo - Mozambik
(je možno vidět až tucet mant při jednom ponoru v Tofo, kde se shromažďují a nechávají se čistit od parazitů, manty nehoňte, zůstaňte na místě a připlují k vám)

7. Tah sardinek,
- JAR
(milióny sardinek každý rok směřují na jih Jižní Afriky, kdy je polykají velryby, žraloci, delfíni a ptáci - je to největší hejno sardinek na světě, tah probíhá v červnu a červenci)

8. Plavba na lodi
- souostroví Mitsio, Madagaskar
(úžasné výlety na lodi k těmto odlehlým stříbřitým čedičovým ostrůvkům, kde žije mnoho ryb a korálů, v září zde migrují keporkaci)

9. Cichlidy
- Mumbo Island Malawi
(ryby se silně vyvinutou péčí o potomstvo - vyvrhují malé rybky z tlamy - k těmto rybách se přibližujte velmi pomalu, když matka cítí nebezpečí, ryby vcucne zpět a uplave)

10. Lachtani
- Kapské Město JAR
(lachtani jsou velmi hravá mořská zvířata, kromě potápění je možno je vidět i při šnorchlování, po deseti minutách se ale často začnou nudit)

 

Potápění v Djibouti (DE)

V Djibouti nabízíme několik balíčků nebo jednodenních až více denních výletů se šnorchlováním a potápěním. Pokud jste v Djibouti během sezony žraloků velrybích, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost šnorchlovat s těmito krásnými rybami, je to největší ryba na světa, nemusíte se obávat, tento obr se živí pouze planktonem.

1. Výlet za žralokem velrybím (7.30 - 18.00)
vás zavede na Ras Korali a zde můžete kromě potápění a šnorchlování plavat se žraloky velrybími 45-60 minut. Během sezony se sem dělají výlety každou středu, sobotu a něděli. Voda, oběd, vybavení na šnorchlování a potápění v ceně.
Cena pro skupinu 4 osob je cca 12.800 CZK tedy 3.200 CZK na osobu.

2. Denní výlet Bílé písky (7.30 -17.30)
Necháte za sebou přístav a pojedete do Moucha a na ostrovy Maskali přes zátoku Bay of Tadjoura, pak přijedete na White Sands. Tady si můžete užít krásné korálové útesy a podvodní svět. I když jsou korály jen kousek od břehu, k dispozici je malá loď pro dopravu. V ceně je voda, oběd, vybavení na šnorchlování a potápění.
Cena pro skupinu 4 osob je cca 11.500 CZK tedy 2875 CZk na osobu.

3. Denní výlet na Ras Korali nebo Ras Eiro (7.30 -17.30)
Když se plavíte podél jižního pobřeží Djibouti, poplujete kolem French Beach a Red Sands, pak dorazíte k chráněné jeskyni Ras Eiro odtud pak jen 15 minut leží Ras Korali. Tady se můžete potápět nebo šnorchlovat na korálovém útesu. Korál vystupuje až k hladině a pak klesá do hloubky až 20-26 metrů. Viditělnost je často až do hloubky 25 metrů, protože voda je průzračná. Voda, oběd, vybavení na potápění a šnorchlování v ceně.
Cena na osobu 3.800 CZK (šnorchlování), 5000 CZK za jeden ponor a za dva ponory 5.500 CZK.

4. Denní výlet do Maskali / Moucha Island (8.00 - 18.00)
Po krátké plavbě na lodi připlujete na ostrov Maskali a na místo, které se nazývá Canyon. Můžete šnorchlovat přímo z lodi, pro transfer na pláž je k dispozici malá loď. Podává se výborné barbecue k obědu přímo na ostrově Maskali. V ceně voda, oběd, vybavení na potápění a šnorchlování. 
Cena na osobu 2500 CZK.

5. Noční ponor
Odjedeme před západem sluncem, krátká cesta do Moucha / Maskali Island, místo ponoru se určí podle počasí, po briefingu se potopíte do tmavé vody s korály nebo vraky. Podvodní ekosystém se v noci mění. Voda, večeře a vybavení na potápění v ceně.
Cena na jeden ponor na osobu 3000 CZK.

6. Večerní rybaření s večeří
Nemusíte být rybářem, ale můžete se vydat na plavbu lodí ke korálovým útesům Moucha Island. Po krátké plavbě dorazíte na vybrané místo, dostanete rybářské vybavení a návnady a instrukce, jak chytit velkou rybu. A když nechcete chytat ryby, můžete se vydat na tu cestu a užít si výbornou večeři pod jasnou oblohou s hvězdami. V ceně večeře a rybářské vybavení.
Cena na osobu 3000 CZK.

7. Výlet s přenocováním na White Sands nebo Ras Eiro
Přejedeme zátoku Tadjoura a dorazíme na White Sands, kde můžete relaxovat, šnorchlovat, potápět se nebo chytat ryby. Výběr je na vás, pro potápěče máme zahrnuto 5 ponorů a jeden noční. Naše loď má 6 dvoulůžkových kabin s koupelnou, v ceně jsou dva obědy, večeře a snídaně. Jen si vezměte knihu a ostatní se postaráme. Voda, strava, vybavení na šnorchlování s potápení a UV svěla v ceně.
Pro šnorchlující je cena 7500 CZK, pro potápěče 10.000 CZK s šesti ponory.

8. Třídenní plavba do Ghoubbet
3 dny, 2 noci, plná penze, 9 ponorů, to je jeden z nejzajímavějších výletů v Djibouti. Naše loď má 6 dvoulůžkových kabin s koupelnou, profesionálního potápěče a milý personál. Navštíví se potápěčská místa Continental Fault, Red Virging, The Wall a mnoho dalších. Voda, strava, vybavení na potáění a šnorchlování, UV světla v ceně.
Cena pro šnorchlující 11300 CZK.
Cena pro potápěče 13.800 CZK (9 ponorů).

9. Čtyřdenní plavba (96 hodin) do Ghoubet
4 dny na lodi, dvoumístné kabiny s příslušenstvím, plná penze, profeionální dive master, vybavení na potápění šnorchlování, UV světla v ceně.
Cena pro šnorchlující 16.300 CZK.
Cena pro potápěče 18.800 CZK (12 ponorů).

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.