Kapské Město

Je láskyplně nazýváno Mateřským městem a jeho návštěvníci mohou stále ještě spatřit Castle of Good Hope, dostavěný v roce 1679, který je nejstarší budovou v Jižní Africe.
Rušná Victoria and Alfred Waterfront, nabízí široký výběr obchodů s uměleckými předměty a suvenýry, restaurací, barů a pouliční zábavy.
Je jednou z největších atrakcí v zemi.
Odtud se pořádají lodní výlety na ostrov Robben Island, kde byl vězněn Nelson Mandela. Dnes je ostrov přeměněn v muzeum. Moderní lanovka dopraví návštěvníky na vrchol Stolové hory (Table Mountain), kde se nabízejí úchvatné výhledy.
Na Stolovou horu, jejiž vrcholek leží 1088 nad mořem, lze vyjít i pěšky, nejoblíbenější je Platter gorge stezka. I přes velký počet turistů, kteří sem každoročně zavítají, zůstává Stolová hora stále kouzelným místem a rájem pro botaniky.
K nejnáročnějím trasám patří Skeleton gorge, která začíná v botanické zahradě Kirstenbosch. Cape Floristic region, který také zahrnuje Stolovou horu, může nabídnout 8500 druhů kvetoucích rostlin a je to nejmenší, avšak nejbohatší Království květů (z 6 na světě). Na svazích Stolové hory se prostírá botanická zahrada Kirstenbosch s více než 6000 druhy původních rostlin. Zajímavý je výlet k mysu Dobré nadějě, kde je od majáku jedinečný výhled na Atlanstký a Indický oceán a na zátoku False Bay. Zdejší unikátní flóra a fauna je chráněna v Cape Peninsula National park.
Chapman ´s Peak drive byl otevřen v roce 1922 s je to krásná vyhlídková cesta na jedné straně ji zdobí zajímavé skalní formace na druhé straně pobřeží oceánu. Ledová voda u Kapského poloostrova je oblíbeným místem i potápěčů, je tu chaluhový les a je součástí parku o rozloze 975 km2. U Kapského Města neuvidíte velkou pětku, ale od května do září zde můžete vidět velryby.
Vstup na Stolovou horu 205,- ZAR.

Zajímavou ulicí v Kapském Městě je Long Street, hlavně v noci. Blíže k moři jsou hlavně kanceláře, ale na ulici je také Metropole Hotel z roku 1894 - nyní Grand Daddy, za křižovatkou s Wale Street se ulice mění - jsou zde viktoriánské domy, obchody s knihami antikvariáty, restaurace, kluby, hostely, bistra, obchody pouze pro dospělé. Na konci jsou lázně a bazén.
V provincii Western cape najdete také pěší stezky např. Hoerikvaggo 75 km z Cape Pint na Stolovou horu, krásné pláže Clifton beach v pozadí se Stolovou horou, s obrovskými balvany, které ji rozdělují na 4 části. První a druhá pláž pro mladé, třetí pláž místo pro gaye a čtvrtá pláž pro rodiny. Moře je zde však studené. Na jih od Kapského Města se nacházejí pláže Camps Bay a Clifton. Dále na jihu můžete jezdit na koni na pláži Noordhoek. Fish Hoek ve False bay je místem, kde staví hrady z písku a místo na plavání. V Kalk Bay jsou přilivové bazény a Muizenberg je rájem pro surfaře.
Chapman´s Peak Drive je 5 km dlouhá pobřeží silnice s krásnými výhledy.
Pláže Západního Kapska: Arniston Beach - jemný písek, skalní jezírka a pozorování velryb. Plettenberg Bay - bílé pláže, čistá voda a výhledy na hory. S výhledem na hory je také Eland´s Bay na západním pobřeží - oblíbená surfaři. Boulder´s Beach - písečná pláž s bezpečným koupáním s žulovými balvany a tučňáky. Divoká a větrná je pláž Diaz Beach na mysu Dobré naděje.

Cedrové hory - Cederberg Mountains - odlehlé, s mnoha bizardními sklaními formacemi a sklaními malbami Křováků, jsou také rájem pro milovníky pěší turistiky.

Vše

Kontakt

Váš dotaz nám můžete zavolat nebo napsat prostřednictvím kontaktního formuláře.